A. Čepausko galerija

100_7728

ALFONSO ČEPAUSKO DAILĖS GALERIJA

Mokyklos skg. 4 (gimnazijoje) Skaudvilė, Tauragės r.

Galerijos lankymas: I–V dienomis 9.00–17.00 val., kitomis –pagal išankstinį susitarimą tel. 8446 58183, 86 5558727

 Nuolatinėje galerijos ekspozicijoje eksponuojama lakštinė ir mažoji grafika, iliustracijos ir ekslibrisai, kamerinės medžio ir mažosios metalo bei miniatiūrinė akmens skulptūros, eskizai, tapyba ir kitokie meno žanrai, autoriniai, personalinių parodų ir kiti leidiniai.

Grafikos kūrinių epinių ciklų siužetuose –Žemaitijos žmonių buities, būties, kovų dėl laisvės ir išlikimo viduramžiais daugiaprasmės istorinės interpretacijos. Alegoriniuose–filosofiniuose cikluose: individo gyvenimo kelias, siekiai, įsipareigojimai, žmogaus ir gamtos simbiozė, mitologijos bei legendų interpretacijos, sakraliniai simboliai.

Mažoji grafika, ekslibrisai siejami su aplinka, architektūra, individo veikla, pomėgiais, institucijų paskirtimi bei specifika.

Tolimų kraštų, kelionių įspūdžius atskleidžia apmesti eskizai, tapybos, fotokoliažų paveikslai, atspindintys gamtą, architektūrą, žmonių darbus, papročius.

Daugiaplanėje dailininko kūryboje pastaraisiais metais atsirado apibendrintų formų kamerinės gludinto medžio skulptūros, lankstytos ir kniedytos mažosios metalo plastikos bei miniatiūrinės akmens skulptūrėlės

Dailininkas Alfonsas Čepauskas yra dalyvavęs apie 300 bendrų parodų Lietuvoje ir užsienyje, surengęs daugiau kaip 50 personalinių parodų Latvijoje, Lenkijoje, Estijoje, Baltarusijoje, Rusijoje, Italijoje, Suomijoje, Danijoje ir daugelį Lietuvoje.Tarptautiniuose konkursuose yra pelnęs per puse šimto įvairių apdovanojimų. Jo kūrinių yra Lietuvos ir užsienio muziejuose, bibliotekose, daugelio kolekcininkų rinkiniuose.

Gyvena Vilniuje, yra Lietuvos dailininkų, Lietuvos žurnalistų, Meno kūrėjų asociacijos narys