Edukacija „Mažieji robotukai“

Vasario 13 dieną 2 – 5 klasių mokiniams vyko edukacija „Mažieji robotukai“. Ji susidėjo iš mokomosios ir praktinės dalies. Įvadinėje dalyje buvo rodoma vaizdinė medžiaga ir pristatoma ką galima sukurti kompiuterių ir programavimo dėka. Mokiniai buvo kviečiami prisijungti į mažųjų programuotojų elektroninę grupę, kurioje vaikai iš visos Lietuvos gali dalintis savo suprogramuotais projektais. Mokomojoje dalyje mokiniai mokėsi Scratch programavimo kalbos pagrindų, kaip veikia blokai ir kaip jie gali įtakoti judesius, veiksmus, garsinius reiškinius programuojamame projekte. Praktinėje dalyje mokiniai buvo suskirstyti komandomis. Kiekvienai komandai buvo skiriamas robotas ir kompiuteris su įdiegta Scratch programa, kuri bus susieta Bluetooth ryšiu su Robotu. Programos pabaigoje dalyviams buvo įteiktas mažųjų programuotojų sertifikatas, kad sėkmingai išklausė Scretch programavimo įvadą.