Erasmus+ projektas Turkijoje

Lapkričio 20 – 29 d. Turkijoje vyko jaunimo mainų  Erasmus+  projektas „Migration;  study visit“, kuris buvo įgyvendinamas Dijarbakyro mieste. Kelionė buvo varginanti, bet laikas praleistas projekte leido pasisemti naujos patirties, idėjų, susipažinti su kitais projekto dalyviais ir jų organizacijomis. Projekto metu teko daug dirbti komandose, porose, analizuojant migracijos, nedarbingumo problemas, taip pat aplankyti skirtingas istorines, religines miesto vietas, pamatyti, kur ir ką dirba miesto žmonės. Kartu su visais projekto dalyviais lankėme pabėgėlių iš Sirijos namus, reabilitacijos ir dienos centrus. Turbūt  labiausiai įsiminė pasisvečiavimas tikros kurdų tautybės šeimos namuose, kur susipažinome su kitokios kultūros tradicijomis, papročiais ir visa gausia jų šeima. Buvo smagu išmokti skirtingų tautų, kroatų, slovakų, turkų, danų, lenkų, portugalų, tautinių šokių, paragauti turkiškos virtuvės patiekalų. Į Lietuvą grįžau patobulinusi  anglų  kalbos įgūdžius, susipažinusi su naujomis kultūromis ir susiradusi naujų draugų. Labai džiaugiuosi suteikta  galimybe sudalyvauti Erasmus+ projekte.

IVa gimnazijos klasės mokinė Aušrinė Latožaitė