Projektas „Auksinės minutės“

Sausio 26 dieną moksleivių gaivinimo mokymų projektas „Auksinės minutės“ apsilankė Skaudvilės gimnazijoje. „Auksinės minutės“ yra savanoriškas jaunų gydytojų ir medicinos studentų projektas, organizuojamas laisvu nuo studijų ir darbo laiku. Jaunieji gydytojai siekia gerai apmokyti kuo daugiau moksleivių, kaip atlikti gaivinimą širdies sustojimo atveju, išpopuliarinti gaivinimo žinias Lietuvoje ir išgelbėti kuo daugiau žmonių gyvybių.  Ištikus širdies smūgiui, žmogus turi apie dešimt minučių, per kurias jis dar gali būti išgelbėtas. Šis nedidelis laiko tarpas vadinamas auksinėmis minutėmis. Studentai medikai Tadas Saulėnas, Greta Patapavičiūtė, Urtė Stankevičiūtė ir Karina Lukašėvič pravedė mokymus 7 – 10 klasių mokiniams. Esame dėkingi Tadui, Gretai, Urtei ir Karinai.

Biologijos mokytoja R. Gudavičienė