Vasaros socializacijos projektas „Mokykla – Vaikas – Visuomenė“

Š. m. birželio 18-22 dienomis Skaudvilės gimnazijoje buvo įgyvendinamas vasaros socializacijos projektas „Mokykla-vaikas-visuomenė“, kurio metu 6 – II klasių mokiniai dalyvavo penkių dienų stovykloje. Kasdien vaikams buvo organizuojamos pramogos, ekskursijos ir išvykos. Pirmąją stovyklos dieną mokiniai dalyvavo sporto šventėje (ieškojo lobio, žaidė kvadratą, stalo tenisą, mėtė tritaškius) ir meninėje veikloje (piešė, kūrė stovyklos plakatą). Antrąją dieną – keliavo į Biržų kraštą. Čia jie aplankė Biržų pilį, Astravo dvarą, Kirkilų apžvalgos bokštą ir Karvės olą. Mokinius suartino bendri pietūs gamtoje. Trečiąją dieną mokiniai lankėsi Tauragės boulinge. Po smagaus žaidimo mokiniai vyko į Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinę tarnybą. Čia buvo supažindinti su gaisrininkų darbu, įranga, technika. Mokiniai turėjo galimybę patys nusileisti gaisrininkų stulpu, apsirengti jų rūbais. Po smagių įspūdžių mokiniai pietavo gamtoje. Ketvirtąją dieną vaikai vyko į Klaipėdą. Žiūrėjo delfinų pasirodymą, aplankė istorinių žvejybos laivų ekspoziciją ir Pajūrio etnografinę žvejo sodybą. Vaikus labai sužavėjo delfinai, taip pat patiko persikėlimas keltu. Kelionės pabaigoje mokiniai buvo kupini gerų įspūdžių. Penktadienį – stovyklos uždarymas. Šios stovyklos metu džiaugiamės, kad vaikai buvo labai draugiški, vienas kitą skatino ir drąsino, vienas kitam padėjo, todėl galima drąsiai teigti, jog stovykla pavyko ir jos tikslas pasiektas. Programos metu mokiniai įgijo socialinių kompetencijų, tapo savarankiškesni, patyrė teigiamų emocijų, praplėtė savo žinių akiratį. Skaudvilės gimnazija sieks, kad ir toliau tokie projektai būtų įgyvendinami kiekvienais metais.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rasa Šiurienė