Ugdymas karjerai

TIKSLAS IR UŽDAVINIAI

Padėti mokiniui sukurti savo karjeros kelią, pažinti save ir savo aplinką, pasirinkti karjeros veiklas ir mokymosi sritį, sudaryti karjeros planą ir pasirinkti jį įgyvendinti.  Teikti informaciją apie švietimo sistemą, priėmimo sąlygas bei specialybes, kurių galima mokytis profesinėse ir aukštosiose mokyklose; informuoti ir patarti dėl vidurinio ugdymo programos, specialybių, kvalifikacijų bei profesijų sąsajų; teikti informaciją apie profesijas ir darbo rinką bei jos prognozes; teikti informaciją apie profesinės karjeros galimybes.

Profesijos testai mokiniams:

Karjeros planavimas:

Darbo paieška:

Abiturientams:

2022-2023 m.m. brandos egzaminų tvarkaraštis

Abiturientų_Atmintinė_2022 m – leidinys apie brandos egzaminus, priėmimą į aukštąsias mokyklas ir profesinio rengimo įstaigas.

Brandos egzaminams pasiruoštihttps://www.nsa.smm.lt/egzaminai/

Universitetų, kolegijų ir profesinių mokyklų interneto svetainių adresai:

Konkursinio balo skaičiuoklėhttps://bakalauras.lamabpo.lt/balo-skaiciuokle/

Prašymo teikimas: https://bp.lamabpo.lt/bp2022/lama_is.main?p_lang=LTU

Bendrojo priėmimo datos: https://bakalauras.lamabpo.lt/bendrojo-priemimo-datos/

Renginiai, skelbimai, pamokos

Prieš prasidedant brandos egzaminų sesijai – ką reikia žinoti?

https://www.nsa.smm.lt/2022/05/25/pries-prasidedant-brandos-egzaminu-sesijai-ka-reikia-zinoti/

Išvyka į Tauragės ligoninę

Lapkričio 11 d. Skaudvilės gimnazijos IV klasės mokiniai, lydimi auklėtojo G. Marozo, vyko į Tauragės ligoninę. Moksleivius priėmė ir nuoširdžiai papasakojo apie jos veiklą, planus ir lūkesčius ligoninės direktorius D. Masiulionis. Ypač mokinius sudomino sunki gydytojo ir bendrosios praktikos slaugytojos darbo specifika. Medikas papasakojo, kur įsigyti šių profesijų, kokiomis sąlygomis tenka dirbti pasirinkus ją. Išvyką organizavo regioninio centro veiklinimo specialistė I. Jurkšienė ir Skaudvilės gimnazijos karjeros specialistė J. Išorienė.

Karjeros savaitė Skaudvilės gimnazijoje

Lapkričio 8 d. gimnazijos 5a ir 5b klasių mokiniai vyko į Tauragės vyriausiąjį policijos komisariatą. Su mokiniais susitiko policijos bendruomenės pareigūnė Raimonda Žvynakienė ir kriminalistinių tyrimų poskyrio darbuotoja Aušra Mandrijauskaite – Dambrauskiene. Jų dėka mokiniai galėjo ne tik pamatyti, bet ir pačiupinėti pareigūnų darbo įrankius ir ginklus. Paaiškino, kur galima mokytis norint įsigyti policininko profesijos ir kokios charakterio savybės lemia sėkmingą policininko darbą, tai- drąsa, emocinis stabilumas, mokėjimas dirbti komandoje. Tą pačią dieną 5a kl. ir 5b kl. mokiniai dar nuvyko į Tauragės krašto muziejų „Santaka“, kur susipažino su muziejininko profesija, eksponatų atsiradimo, atnaujinimo, bei laikymo istorija. Fotografas supažindino su senų ir šiuolaikinių fotoaparatų veikimo skirtumais ir panašumais. Muziejininkai nuoširdžiai atsakinėjo į mokinių užduotus klausimus. Mokinius lydėjo klasių vadovės Birutė Liūnienė ir Rasutė Kaminskienė. Išvyką organizavo Skaudvilės gimnazijos karjeros specialistė Jurga Išorienė bei regionų karjeros centro specialistė Irma Jurkšienė.

Susitikimas su probacijos tarnybos pareigūne

Spalio 24 d. gimnazijoje lankėsi bendruomenės pareigūnė Judita Sadauskytė, kuri dar kartą I klasių mokiniams priminė apie jų teisinę atsakomybę. Probacijos tarnybos pareigūnė Ramunė Metrikienė supažindino su probacijos pareigūnų veikla, pristatė viziją, misiją ir vertybes. Papasakojo apie darbo pobūdį, veiklas, elgesio keitimo programas. Taip pat paminėjo, kad norintys taip pat gali savanoriauti ir padėti probacijos pareigūnų veikloje (pagalba vienos dienos renginyje ir pan.). Paskaitos pabaigoje vyko viktorina. Teisingai atsakiusieji į pateiktus klausimus,  apdovanoti saldžiaisiais priziukais.

Socialinė pedagogė Reda

Atvirų durų diena Tauragės PRC

Balandžio 14 d. II klasės mokiniai vyko į Tauragės PRC organizuotą atvirų durų dieną.

Socialinė pedagogė Reda

Išvyka 
Balandžio 8 d, Skaudvilės gimnazijos III klasių mokiniai dalyvavo Tauragės VPK organizuotoje atvirų durų dienoje.
Socialinė pedagogė Reda

Susitikimas su Lietuvos policijos mokyklos atstovais

Kovo 16 d. Skaudvilės gimnazijoje lankėsi bendruomenės pareigūnė Raimonda Žvynakienė su atstovėmis iš Lietuvos policijos mokyklos. Susitikimo su II, IV klasių mokiniais metu pristatė Lietuvos policijos mokyklą, stojimo sąlygas. Atsakinėjo į mokinių klausimus. Žaidė interaktyvų žaidimą. Laimėjusieji apdovanoti dovanėlėmis.

Socialinė pedagogė Reda

Susitikimas – pamoka „Karjerą planuok jau mokykloje“

Bendradarbiaujant su Skaudvilės atvira jaunimo erdve ir jos vadove Agne Gailiene, IIg, IIIg ir IVg klasių mokiniams buvo surengtas susitikimas – pamoka „Karjerą planuok jau mokykloje“ su užimtumo tarnybos Tauragės jaunimo užimtumo skyriaus vyr. specialiste Justina Pamerneckiene. Susitikime mokiniai sužinojo apie profesijų įvairovę, karjeros kelią, besikeičiančią darbo rinką.

Pareigūnė pristatė policininko profesiją

Bendruomenės pareigūnė Judita Sadauskytė 2a, 2b, 3a, 3 b  klasių mokiniams pristatė policininko profesiją, papasakojo apie darbo priemones, jas pademonstravo. Mokiniai apžiūrėjo policijos automobilį, turėjo galimybę jame pasėdėti.

Socialinė pedagogė R. Šlažikaitė

Pareigūnė pristatė policininko profesiją

Bendruomenės pareigūnė Judita Sadauskytė priešmokyklinio ugdymo grupių vaikams bei 4a ir 4b klasių mokiniams pristatė policininko profesiją, papasakojo apie darbo priemones, jas pademonstravo. Mokiniai apžiūrėjo policijos automobilį, turėjo galimybę jame pasėdėti, kalbėti per garsiakalbį.

Socialinė pedagogė R. Šlažikaitė

Svečiuose pas ugniagesius – gelbėtojus 

Pradinių klasių mokiniai turi įvairių svajonių, kuo norėtų būti užaugę. Aptarę vaikų poreikius, organizavome susitikimą su Priešgaisrinės tarnybos Skaudvilės komandos ugniagesiais – gelbėtojais. Jie supažindino mus su esančia technika, įranga. Mokiniai išgirdo pasakojimą apie gana sunkų, pavojingą ir nenuspėjamą ugniagesio darbą.

Pradinių klasių mokytoja Jūratė Gužauskienė

 Kelionė į Šiaulius

Jungtinė šeštokų ir septintokų komanda pirmiausia nusprendė aplankyti Naisius. Dažasvydis patikrino ne tik fizinį pasiruošimą, ištvermę, bet ir gebėjimą planuoti, derinti komandinius veiksmus. Mokiniai, susiskirstę komandomis, atliko įvairias užduotis: šturmavo pilį, perėmė priešingos komandos vėliavą ir kt. Dalyvavimas „kariniuose veiksmuose“ sukėlė daug įtampos. Apslūgus emocijoms, apžvelgėme puikiai sutvarkytą Naisių gyvenvietę. Antrasis objektas – saldainių fabrikas „Rūta“. Muziejuje susipažinome su sena, net 4 tūkst. metų siekiančia šokolado istorija ir šimtamete „Rūtos“ istorija. Ekskursijos kulminacija – saldainių gamyba. Eksperimentavome, dekoravome, ragavome ir lauktuvių puikių pagaminome. Ši ekskursija leido mums „pasimatuoti“ net kelias profesijas: kario, konditerio, ekskursijos vadovo. Gal tai bus vieno iš mūsų profesija?

Šeštos klasės auklėtoja R.Šiurnienė

„Rankų darbo kosmetika“

Kovo 6 dieną  I ir II gimnazinių klasių mokinės vyko Į Kelmę į Suaugusių mokymo centrą, kur gamino savo rankomis kosmetiką.  Ši priemonė buvo veido  šveitiklis su lotoso sėklų ir amlos vaisių milteliais, dar buvo naudojami aliejai. Šveitiklis skirtas sausai, jautriai odai.  Jo sudėtyje aktyviai sąveikauja odą maitinantys augaliniai aliejai , lotoso sėklų milteliai, amlos vaisių milteliai,  kvapnūs eteriniai aliejai. Nušveitus odą šiuo šveitikliu, pašalinamos negyvos odos ląstelės bei suragėjusi oda. Sudėtyje esantys ekologiški nerafinuoti aliejai intensyviai sudrėkina ir pamaitina odą, ji tampa glotni bei minkšta, pasakojo kosmetologė Vilma. Vilma Vipartienė mokė merginas, kaip pagaminti šveitiklį ir kaip naudoti  jį, po pamokos  merginos džiaugėsi įvykusia  netradicine  pamoka.

Ugdymo karjeros  mokytoja Reda Gudavičienė

Skaudvilės muziejuje

Balandžio 1 dieną  penktos klasės mokiniai lankėsi naujose patalpose įsikūrusiame Skaudvilės muziejuje. Mokinius maloniai sutiko ir apie muziejininkės darbą pakalbėjo Inga Nagaitienė.  Inga  supažindino su audėjos kambario eksponatais, o mokiniai susidomėją stebėjo juos, kiti turėjo galimybę  paliesti, pakilnoti ir įvartinti skirtumus tarp panašių senovinių lygintuvų. Supažindino su muziejaus įkūrėju D. Chabdangu, bei jo darbo tęsėja E. Krenciene. Muziejaus kiemelyje stabtelėjo prie paminklo žuvusiems kovotojams už Lietuvos laisvę, kurie buvo nušauti ar kitaip nukankinti. Mokiniai  žuvusiųjų atminimą paminėjo tylos minute. Daugelį mokinių sužavėjo muziejininko darbas.

Susitikimas su trenere J. Bartaškiene

Kovo 25 dieną 9 klasės mokiniai ir mokytoja Reda Gudavičienė per ugdymo karjerai  pamoką  vyko į susitikimą su žymia gimnastikos trenere, įvairių televizijos projektų dalyve Joana Bartaškiene.  Žavi,  garbaus amžiaus moteris  nuoširdžiai kalbėjo, kad būtina turėti tikslą, o geriau keletą tikslų. Atsakingai rinktis profesiją, atsižvelgiant į savo pomėgius, interesus, gebėjimus. Ir laimingas žmogus, kurio pomėgis tampa darbu. Ypatingą dėmesį, Joana,  skyrė  aktyviam sportui.  Nesvarbu, kokia sporto šaka jums patinka, svarbu, kad treniruotumėtės nuolat. Tada nekankins jokie skausmai  ir jausitės puikiai, net  kai būsite garbaus amžiaus, o tai labai svarbu. Trenerė parodė įvairių pratimų, kaip sustiprinti kojas, nugarą, kaip  nuimti stresą.  Renginį  organizavo  Tauragės  visuomenes sveikatos biuras.

Ugdymo karjeros  mokytoja Reda Gudavičienė

Apsilankymas pas direktorių

Kovo 18 dieną,  per ugdymo karjerai  pamoką,  penktokai apsilankė pas Skaudvilės gimnazijos direktorių, kuris maloniai sutiko priimti . Mokiniai domėjosi,  kokį išsilavinimą yra įgijęs Nerijus Jocys, ar šis darbas jam patinka, kiek metų dirba direktoriumi, kas saugo gimnaziją, kiek mokykloje yra stebėjimo kamerų. Direktorius atsakė į penktokų klausimus , mokiniai padėkojo už interviu  ir laimingi  grįžo į klasę.

Ugdymo karjeros  mokytoja Reda Gudavičienė

Išvyka į „Aukštųjų mokyklų mugę 2019“

Sausio 17 d. II-IV klasių mokiniai, lydimi mokytojos V. Petkutės, aplankė „Aukštųjų mokyklų mugę 2019“ Žalgirio arenoje, Kaune. Mokiniai turėjo galimybę sužinoti aktualiausią ir naujausią informaciją apie studijas. Arenos amfiteatre vyko dalyvių prisistatymai, paskaitos, diskusijos su švietimo ir mokslo srities profesionalais, mokymo įstaigų atstovais.

Vilkyškių pieninės ir užimtumo tarnybos projektas

Ugdymo karjeros  mokytoja Reda Gudavičienė

PARODA „MOKYKLA 2018” – svarbiausias Lietuvos švietimo bendruomenės metų renginys. Jame susitinka, mokosi, diskutuoja ir gerąja patirtimi dalijasi švietimo  bendruomenių atstovai, verslo įmonių ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, mokytojai, mokiniai bei jų tėvai. Parodoje gyvai ir interaktyviai pristatomi  naujausi mokymo(si) metodai ir priemonės , įvairios sėkmės istorijos. Mokiniai galėjo sudalyvauti įvairiose gamtos mokslų laboratorijų veiklose, aplankė idėjų mugę, kurioje galima susipažinti su tiriamaisiais gamtamoksliais darbais, o juos vykdo patys mokiniai. III klasės mokiniai aplankė įvairias erdves, pasisėmė patirties, įspūdžių ir puikių emocijų.

Ugdymo karjeros mokytoja mokytoja Reda Gudavičienė

„Būsiu policininku“

Lapkričio 21 dieną gimnazijos pradinukai dalyvavo ugdymo karjerai programoje “Būsiu policininku“. Su policininko profesija supažindino Tauragės apskr. VPK bendruomenės pareigūnė Judita Sadauskytė. Ji mokiniams parodė specialiąsias policijos  priemones, papasakojo kada jos naudojamos. Mokiniai apžiūrėjo tarnybinį automobilį. Vaikams labai patiko pristatymas. Daug mokinių svajoja tapti policininkais. Dėkojame pareigūnei Juditai už bendradarbiavimą.

UK grupės narė Liudvina Baldauskienė

Gimnazijos biblioteka

Spalio mėnesio 23 dieną 5b klasės mokiniai per ugdymo karjerai pamoką lankėsi gimnazijos bibliotekoje ir bendravo su bibliotekos darbuotoja Vilma Petkute. Bibliotekininko darbas, pasakojo Vilma, prasideda nuo gražaus ir malonaus bendravimo su skaitytojais, turi ne tik išduoti ir priimti knygas, bet ir padėti susirasti skaitytojui reikiamą informaciją, tai naudojimasis IT, enciklopedijomis, žodynais ir kt. literatūra. Skaitytojai gali paskaityti periodinę spaudą, mokiniai gali žaisti stalo žaidimus. Bibliotekininkė pristatė bibliotekos knygų fondus, pasakojo apie skaitytojų skaičių, kurie nuolat lankosi bibliotekoje ir skaito grožinę ar dalykinę literatūrą. Papasakojo apie knygų klasifikavimą, kuriai mokslo šakai leidinys priklauso turinio atžvilgiu. Šis darbas atsakingas, reikalaujantis didelių žinių , gebėjimo bendrauti ir bendradarbiauti su skaitytojais. Mokiniai domėjosi, kur galima įgyti komunikacijos ir informacijos paslaugų specialisto išsilavinimo. Vilma pasiūlė mokiniams, kurie domisi literatūra ir mėgsta bendrauti rinktis bibliotekininko profesiją.

Ugdymo karjeros mokytoja mokytoja Reda Gudavičienė

Išvyka į kavinę ,,Pas Edvardą‘‘

Spalio 15 diena 5a klasės mokiniai svečiavosi kavinėje ,,Pas Edvardą‘‘.  Šeimininkai Edvardas ir Vida Ilginiai maloniai priėmė, pavaišino mokinius sumuštiniais ir skaniu gėrimu, pasidalino sumuštinio receptu. Mažieji mokinukai domėjosi, kada ponai Ilginiai pradėjo verslą, kokias paslaugas  teikia, kas atsakingas už kavinės dizainą ir reklamą, kokie darbuotojai čia dirba? Į šiuos ir daugelį kitų klausimų atsakė kavinės šeimininkė, jai antrino ponas Edvardas. Šeimininkai pasakojo , kad kavinė naudoja šviežius maisto produktus, kuriuos pristato tiekėjai . Didžiausias darbas vyksta virtuvėje ir labai svarbu turėti gerą virtuvės šefą, nuo to priklauso kavinės sėkmė. Taip pat atsakingas darbas padavėjų, kurie tiesiogiai bendrauja su klientais. Žinoma, kavinė turi nuolatinius klientus, vykdo įvairius užsakymus. Labiausiai kavinėje reikalingi puikūs virėjai, barmenai. Išsilavinimą barmeno ar virėjo galima įgyti Tauragės profesinio rengimo centre. Mokiniai padėkojo už šiltą priėmimą ir išskubėjo į gimnaziją kur toliau tęsėsi pamokos.

Ugdymo karjeros mokytoja mokytoja Reda Gudavičienė

Mokyklos valgykloje

Spalio 16 dieną 5 b klasės mokiniai apsilankė mokyklos valgykloje, kurioje lankomės kiekvieną dieną. Alva Reketienė papasakojo apie higienos reikalavimus, parodė, kur saugomas maistas ir sandėliuojamas. Parodė mokiniams kur gamina: verda, kepa maistą. Darbas virtuvėje atsakingas, reikalingas ir labai greitai pasimato darbo rezultatai, pasakojo Alva. Saida Paulikienė parodė, kur plaunami indai, kaip juos plauna, kokias medžiagas naudoja, labai svarbu kruopščiai ir sąžiningai atlikti kiekvieną darbą. Tiems kas mėgsta gaminti ar skaniai pavalgyti ir virėjo profesija patraukli, ją galima įgyti Tauragės profesinio rengimo centre.

Ugdymo karjeros mokytoja Reda Gudavičienė

Išvyka į grožio saloną ,,Rasa’’

Rugsėjo 24 dieną 5a klasės mokiniai ir mokytoja Reda Gudavičienė per  ugdymo  karjerai  pamoką lankėsi grožio salone ,,Rasa’’. Šeimininkė Rasa Gedeikienė mielai priėmė ir papasakojo apie teikiamas paslaugas: plaukų kirpimo, jų dažymo ir modeliavimo. Taip pat Rasa mokėsi papildomai ir įgijo naujų įgūdžių ir dar teikia permanentinio makiažo paslaugas. Parodė darbo įrankius, bei priemones, su kuriomis mokiniai galėjo susipažinti. Pabrėžė, kad kirpėjo profesiją galima įgyti Tauragės profesinio rengimo centre, bet dirbant nuolat žinias reikia atnaujinti, lankyti kursus, paskaitas. Tik toks kirpėjas gali atitikti šiuolaikinės visuomenės poreikius. Kirpėjais gali būti ir vaikinai ir merginos. Salono šeimininkė atsakė į mokinių klausimus. Rasa pakvietė mokinius domėtis ir rinktis kirpėjo profesiją, nes tai įdomus ir reikalaujantis kūrybiškumo darbas.

Ugdymo karjeros mokytoja Reda Gudavičienė

***