Ugdymas karjerai

Informavimo ir konsultavimo sistema

Ugdymo karjerai darbo grupė

Vadovė: Reda Gudavičienė, vyresn. biologijos mokytoja

Nariai:

 • Genovaitė Simanauskienė, anglų k. mokytoja metodininkė,
 • Jūratė Gužauskienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė,
 • Jurgita Kvietkienė, anglų k. mokytoja metodininkė,
 • Jurgita Mockienė, anglų k. mokytoja metodininkė,
 • Rita Šiurnienė,  matematikos mokytoja metodininkė,
 • Jolita Griškuvienė, vyresn. lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja,
 • Liudvina Baldauskienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė.

Naudingos nuorodos:

Renginiai, skelbimai, pamokos

„Būsiu policininku“

Lapkričio 21 dieną gimnazijos pradinukai dalyvavo ugdymo karjerai programoje “Būsiu policininku“. Su policininko profesija supažindino Tauragės apskr.. VPK bendruomenės pareigūnė Judita Sadauskytė. Ji mokiniams parodė specialiąsias policijos  priemones, papasakojo kada jos naudojamos. Mokiniai apžiūrėjo tarnybinį automobilį. Vaikams labai patiko pristatymas. Daug mokinių svajoja tapti policininkais. Dėkojame pareigūnei Juditai už bendradarbiavimą.

UK grupės narė Liudvina Baldauskienė

Gimnazijos biblioteka

Spalio mėnesio 23 dieną 5b klasės mokiniai per ugdymo karjerai pamoką lankėsi gimnazijos bibliotekoje ir bendravo su bibliotekos darbuotoja Vilma Petkute. Bibliotekininko darbas, pasakojo Vilma, prasideda nuo gražaus ir malonaus bendravimo su skaitytojais, turi ne tik išduoti ir priimti knygas, bet ir padėti susirasti skaitytojui reikiamą informaciją, tai naudojimasis IT, enciklopedijomis, žodynais ir kt. literatūra. Skaitytojai gali paskaityti periodinę spaudą, mokiniai gali žaisti stalo žaidimus. Bibliotekininkė pristatė bibliotekos knygų fondus, pasakojo apie skaitytojų skaičių, kurie nuolat lankosi bibliotekoje ir skaito grožinę ar dalykinę literatūrą. Papasakojo apie knygų klasifikavimą, kuriai mokslo šakai leidinys priklauso turinio atžvilgiu. Šis darbas atsakingas, reikalaujantis didelių žinių , gebėjimo bendrauti ir bendradarbiauti su skaitytojais. Mokiniai domėjosi, kur galima įgyti komunikacijos ir informacijos paslaugų specialisto išsilavinimo. Vilma pasiūlė mokiniams, kurie domisi literatūra ir mėgsta bendrauti rinktis bibliotekininko profesiją.

Ugdymo karjeros mokytoja mokytoja Reda Gudavičienė

Išvyka į kavinę ,,Pas Edvardą‘‘

Spalio 15 diena 5a klasės mokiniai svečiavosi kavinėje ,,Pas Edvardą‘‘.  Šeimininkai Edvardas ir Vida Ilginiai maloniai priėmė, pavaišino mokinius sumuštiniais ir skaniu gėrimu, pasidalino sumuštinio receptu. Mažieji mokinukai domėjosi, kada ponai Ilginiai pradėjo verslą, kokias paslaugas  teikia, kas atsakingas už kavinės dizainą ir reklamą, kokie darbuotojai čia dirba? Į šiuos ir daugelį kitų klausimų atsakė kavinės šeimininkė, jai antrino ponas Edvardas. Šeimininkai pasakojo , kad kavinė naudoja šviežius maisto produktus, kuriuos pristato tiekėjai . Didžiausias darbas vyksta virtuvėje ir labai svarbu turėti gerą virtuvės šefą, nuo to priklauso kavinės sėkmė. Taip pat atsakingas darbas padavėjų, kurie tiesiogiai bendrauja su klientais. Žinoma, kavinė turi nuolatinius klientus, vykdo įvairius užsakymus. Labiausiai kavinėje reikalingi puikūs virėjai, barmenai. Išsilavinimą barmeno ar virėjo galima įgyti Tauragės profesinio rengimo centre. Mokiniai padėkojo už šiltą priėmimą ir išskubėjo į gimnaziją kur toliau tęsėsi pamokos.

Ugdymo karjeros mokytoja mokytoja Reda Gudavičienė

 

Išvyka į grožio saloną ,,Rasa’’

Rugsėjo 24 dieną 5a klasės mokiniai ir mokytoja Reda Gudavičienė per  ugdymo  karjerai  pamoką lankėsi grožio salone ,,Rasa’’. Šeimininkė Rasa Gedeikienė mielai priėmė ir papasakojo apie teikiamas paslaugas: plaukų kirpimo, jų dažymo ir modeliavimo. Taip pat Rasa mokėsi papildomai ir įgijo naujų įgūdžių ir dar teikia permanentinio makiažo paslaugas. Parodė darbo įrankius, bei priemones, su kuriomis mokiniai galėjo susipažinti. Pabrėžė, kad kirpėjo profesiją galima įgyti Tauragės profesinio rengimo centre, bet dirbant nuolat žinias reikia atnaujinti, lankyti kursus, paskaitas. Tik toks kirpėjas gali atitikti šiuolaikinės visuomenės poreikius. Kirpėjais gali būti ir vaikinai ir merginos. Salono šeimininkė atsakė į mokinių klausimus. Rasa pakvietė mokinius domėtis ir rinktis kirpėjo profesiją, nes tai įdomus ir reikalaujantis kūrybiškumo darbas.

Ugdymo karjeros mokytoja Reda Gudavičienė

***

2018 m. lapkričio 16 dieną vyks tradicinis VDU renginys „Matuokis profesiją“, skirtas vyresnių klasių moksleiviams, siekiantiems susipažinti su profesionalia karjera įvairiose srityse. Renginio metu moksleiviai turi galimybę laisvai diskutuoti su universiteto atstovais, absolventais ir sužinoti atsakymus į visus su studijomis universitete, aukštuoju išsilavinimu bei karjeros planavimu susijusius klausimus. Moksleivių grupės registruojamos el.paštu: vdu@vdu.lt arba telefonu: 8 37 323206.

Daugiau informacijos galite rasti čia: http://www.vdu.lt/lt/matuokis-profesija-2018-misijos-ir-ambicijos-svarba-karjeroje/

***

Kviečiame atvykti į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto atvirų durų dieną. Renginio metu turėsite galimybę ne tik pamatyti universiteto laboratorijas, auditorijas, seminarų erdves, muziejus, bet ir sužinoti apie Lietuvos sveikatos mokslų universitete esančias studijų programas, pabendrauti su universiteto dėstytojais ir studentais. Renginio metu bus pristatoma 2019 metų stojimų į universitetą tvarka.

 • Renginio data: 2018 m. lapkričio 16 d.
 • Renginio laikas: 09:00 val. – 18:00 val.*  tikslią renginio programą atsiųsime užsiregistravusiems į nurodytą el. paštą.
 • Renginio vieta: Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (Kaunas)
 • Registracija: http://bit.ly/2NsYYt9
 • Daugiau informacijos: http://bit.ly/2E7Rpsi
 • Renginio dieną veiks Medicinos akademijos Anatomijos (A. Mickevičiaus g. 9, Kaunas) ir Veterinarijos akademijos (Tilžės g. 18, Kaunas) muziejai.

Atmintinė abiturientams 2018  – leidinys apie brandos egzaminus, priėmimą į aukštąsias mokyklas ir profesinio rengimo įstaigas.

2018 m. kovo 7 d. Skaudvilės gimnazijoje lankėsi Kęstučio bataliono vyr. seržantas Jonas Dedūra. Abiturientams pristatė kario profesiją, bazinius karinius mokymus, padalino informacinę medžiagą.

2017 m. lapkričio 23 d. gimnazijoje lankėsi Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Praktinio parengimo skyriaus viršininkas D. Janavičius. III-IV g klasių mokiniams pristatė ugniagesio gelbėtojo specialybę, mokymų programas, popamokinę veiklą.

2018 m. vasario 8–10 d. Vilniuje, parodų ir kongresų centre ,,Litexpo“, vyks tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda ,,Studijos 2018“.

2018 m. Sausio 26 dieną duris atveria plačiai ir kviečia į VDU pažintinį renginį „Moksleivių diena VDU“, kurio metu 10-12 klasių moksleiviai bus kviečiami į atvirų durų dieną ir viską patirs PATYS. Jos metu bus laužomi specialybių pasirinkimo standartai, paneigiami stereotipai apie įvairias mokslo ar veiklos sritis, o svarbiausia – kiekvienas moksleivis galės ieškoti savų praėjimų į ateities studijas bei atradimus.

Kviečiame į Jaunojo pedagogo akademiją Šiaulių universitete: Jaunojo pedagogo akademija

Maloniai kviečiame 2017 m. vasario 6–10 dienomis apsilankyti Klaipėdos technologijų mokymo centro Atvirų durų „Profesijų savaitė“ renginiuose. Siunčiame Atvirų durų renginių programą. Norinčius dalyvauti Atvirų durų renginiuose kviečiame registruotis: tel. (8 46) 410 796, (8 46) 313 682, el. p.ugdymas@ktmc.lt, sekretorius@ktmc.lt

Profesiju_savaite_2017d (1)

Informacija apie egzaminus

2018 m. PUPP, įskaitų ir Brandos egzaminų tvarkaraščiai:

http://www.egzaminai.lt/failai/7220_Tvarkarastis_2018.pdf

2018 m. Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo aprašas:

https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.759F8EEA8302/ZafmRCnSzR

2018 m. Brandos egzaminų pokyčiai

http://www.egzaminai.lt/naujienos/776/

2017 m. PUPP, įskaitų ir Brandos egzaminų tvarkaraščiai:

http://www.egzaminai.lt/failai/6472_2017_tvarkarasciai.pdf

2017 m. Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo aprašas:

Brandos_egzaminu_organizavimo_ir_vykdymo__tvarkos_aprasas

Informacija apie mokymąsi profesinėse mokyklose (baigusiems 10 klasių)

Informacija apie mokymąsi profesinėse mokyklose (baigusiems 12 klasių)

 KONKURSINIO BALO SKAIČIUOKLĖ

Apskaičiuokite savo konkursinį balą, pasinaudodami atnaujinta LAMA BPO konkursinio balo skaičiuokle, kuri yra skirta stojantiems. Ši skaičiuoklė yra pritaikyta visiems stojantiesiems, nepriklausomai nuo vidurinio išsilavinimo įgijimo metų. Į skaičiuoklę suveskite mokomųjų dalykų metinius pažymius bei brandos egzaminų įvertinimus ir pasirinkite jų lygius. Po to, pasirinkite studijų sritį, studijų kryptį ir/arba aukštąją mokyklą, kurios studijų programai norite apskaičiuoti savo konkursinį balą, ir spauskite „Skaičiuoti“. Jūsų konkursinis balas netrukus bus apskaičiuotas.

Įvykę renginiai

2013 – 2014 m.m.

Profesinis informavimas 2013-2014 m.m.

Ilgalaikis karjeros ugdymo planas 

2013-11-11 – 2013-11-15 klausimynas

Lapkričio 11-15 dienomis III g. kl.(11 kl.) mokiniai pildė klausimyną „Kokie mano ateities lūkesčiai“. Paaiškėjo, jog daugelis galvoja apie sėkmingą mokyklos baigimą ir studijas, darbą. Keletas jų nuomonių:

„Vienuoliktokų lūkesčiai“:

Pasiekti gerų rezultatų moksle.
Noriu pabaigti mokyklą, įstoti į  universitetą  ir pabaigus jį susirasti darbą.
Gauti geresnius pažymius, gerai baigti 11 klasę
Gerai išlaikyti egzaminus ir įstoti ten, kur noriu.
Įstoti i universitetą
Baigti 12 ir įstoti i KTU.
Kad išlaikyčiau reikiamus egzaminus, įstočiau ten, kur noriu ir,  svarbiausia, visada būtų noras ir kantrybė.
Pabaigti gimnaziją, gerai išlaikyti egzaminus ir įstoti į universitetą  Lietuvoje arba užsienyje.
Noriu išlaikyti egzaminus ir sėkmingai pabaigti gimnaziją, o toliau įstoti į norimą universitetą.
Labai tikiuosi gerai išlaikyti visus egzaminus ir įstoti į Rusų kalbos filologijos fakultetą
Gerai išlaikyti egzaminus.
Nekuriu ateities planų.
Noriu studijuoti Šiaulių kolegijoje.
Visų pirma, gerai baigti mokyklą, ir išlaikyti egzaminus kuriuos pasirinksiu. 🙂
Norėčiau dirbti su gyvūnais.
Dabartinis mano tikslas pabaigti 11 klasę, aišku ir 12tą.
Gerai baigti mokyklą
Apsispręsti kuo vis gi būti ateityje, kuo geriau išlaikyti egzaminus. Linkime, kad jų svajonės ir lūkesčiai išsipildytų. Sėkmės, vienuoliktokai!

Piešinių paroda “ Kuo būsiu?“

2013-03-06 Pradinių klasių mokiniai piešė piešinius apie savo būsimą profesiją. Keletas piešinėlių:

 

 

 

 

 

 

Karjeros diena gimnazijoje

2013-03-05  vyko Karjeros diena mokykloje. Tą dieną mokytojai vedė integruotas pamokas. Sudaryta galimybė apsilankyti, pasikonsultuoti  pas tam tikrų sričių specialistus:  psichologę, ekonomistę, pedagogus, logopedę, socialinę pedagogę, visuomenės sveikatos specialistę, raštinės vedėją. Buvo parengtas dienos stendas.  Pristatytas tyrimas ir rezultatai apie „Ugdymą karjerai‘.  12.00 aktų salėje vyko konferencija II g. kl. mokiniams „Kaip teisingai pasirinkti?“. Konferenciją vedė direktoriaus pavaduotoja, koordinuojanti ugdymą karjerai Ligita Visockienė. Renginio dalyvius pasveikino gimnazijos direktorė Ona Sungailienė. Kalbėjo  mokytojai, kurie pristatė mokomųjų dalykų reikšmę karjeros planavimui. Tikimės, kad ugdymas karjerai ir projekto įgyvendinimas,  labiau  padės mokiniams ir juos paskatins suprasti, kaip svarbu planuoti savo karjerą, pažinti save, kelti tikslus ir teisingai pasirinkti.

Viešinimas:

http://tauragiskis.lt/lt/content/informavimas-apie-profesijas-skaudvil%C4%97s-gimnazijoje

http://tauragiskis.lt/lt/content/fizini%C5%B3-moksl%C5%B3-savait%C4%97-skaudvil%C4%97s-gimnazijoje

http://tauragiskis.lt/lt/content/karjeros-ugdymas-skaudvil%C4%97s-gimnazijoje

http://tauragiskis.lt/lt/content/apie-esf-akademij%C4%85

http://tauragiskis.lt/lt/content/%E2%80%9Elygi%C5%B3-galimybi%C5%B3-akademija-priimk-dr%C4%85sink-keiskis%E2%80%9C