Ugdymas karjerai

Informavimo-ir-konsultavimo-sistema

Naudingos nuorodos:

Renginiai, skelbimai, pamokos

Atmintinė abiturientams 2019 metai – leidinys apie brandos egzaminus, priėmimą į aukštąsias mokyklas ir profesinio rengimo įstaigas.

Svečiuose pas ugniagesius – gelbėtojus 

Pradinių klasių mokiniai turi įvairių svajonių, kuo norėtų būti užaugę. Aptarę vaikų poreikius, organizavome susitikimą su Priešgaisrinės tarnybos Skaudvilės komandos ugniagesiais – gelbėtojais. Jie supažindino mus su esančia technika, įranga. Mokiniai išgirdo pasakojimą apie gana sunkų, pavojingą ir nenuspėjamą ugniagesio darbą.

Pradinių klasių mokytoja Jūratė Gužauskienė

 Kelionė į Šiaulius

Jungtinė šeštokų ir septintokų komanda pirmiausia nusprendė aplankyti Naisius. Dažasvydis patikrino ne tik fizinį pasiruošimą, ištvermę, bet ir gebėjimą planuoti, derinti komandinius veiksmus. Mokiniai, susiskirstę komandomis, atliko įvairias užduotis: šturmavo pilį, perėmė priešingos komandos vėliavą ir kt. Dalyvavimas „kariniuose veiksmuose“ sukėlė daug įtampos. Apslūgus emocijoms, apžvelgėme puikiai sutvarkytą Naisių gyvenvietę. Antrasis objektas – saldainių fabrikas „Rūta“. Muziejuje susipažinome su sena, net 4 tūkst. metų siekiančia šokolado istorija ir šimtamete „Rūtos“ istorija. Ekskursijos kulminacija – saldainių gamyba. Eksperimentavome, dekoravome, ragavome ir lauktuvių puikių pagaminome. Ši ekskursija leido mums „pasimatuoti“ net kelias profesijas: kario, konditerio, ekskursijos vadovo. Gal tai bus vieno iš mūsų profesija?

Šeštos klasės auklėtoja R.Šiurnienė

„Rankų darbo kosmetika“

Kovo 6 dieną  I ir II gimnazinių klasių mokinės vyko Į Kelmę į Suaugusių mokymo centrą, kur gamino savo rankomis kosmetiką.  Ši priemonė buvo veido  šveitiklis su lotoso sėklų ir amlos vaisių milteliais, dar buvo naudojami aliejai. Šveitiklis skirtas sausai, jautriai odai.  Jo sudėtyje aktyviai sąveikauja odą maitinantys augaliniai aliejai , lotoso sėklų milteliai, amlos vaisių milteliai,  kvapnūs eteriniai aliejai. Nušveitus odą šiuo šveitikliu, pašalinamos negyvos odos ląstelės bei suragėjusi oda. Sudėtyje esantys ekologiški nerafinuoti aliejai intensyviai sudrėkina ir pamaitina odą, ji tampa glotni bei minkšta, pasakojo kosmetologė Vilma. Vilma Vipartienė mokė merginas, kaip pagaminti šveitiklį ir kaip naudoti  jį, po pamokos  merginos džiaugėsi įvykusia  netradicine  pamoka.

Ugdymo karjeros  mokytoja Reda Gudavičienė

Skaudvilės muziejuje

Balandžio 1 dieną  penktos klasės mokiniai lankėsi naujose patalpose įsikūrusiame Skaudvilės muziejuje. Mokinius maloniai sutiko ir apie muziejininkės darbą pakalbėjo Inga Nagaitienė.  Inga  supažindino su audėjos kambario eksponatais, o mokiniai susidomėją stebėjo juos, kiti turėjo galimybę  paliesti, pakilnoti ir įvartinti skirtumus tarp panašių senovinių lygintuvų. Supažindino su muziejaus įkūrėju D. Chabdangu, bei jo darbo tęsėja E. Krenciene. Muziejaus kiemelyje stabtelėjo prie paminklo žuvusiems kovotojams už Lietuvos laisvę, kurie buvo nušauti ar kitaip nukankinti. Mokiniai  žuvusiųjų atminimą paminėjo tylos minute. Daugelį mokinių sužavėjo muziejininko darbas.

Susitikimas su trenere J. Bartaškiene

Kovo 25 dieną 9 klasės mokiniai ir mokytoja Reda Gudavičienė per ugdymo karjerai  pamoką  vyko į susitikimą su žymia gimnastikos trenere, įvairių televizijos projektų dalyve Joana Bartaškiene.  Žavi,  garbaus amžiaus moteris  nuoširdžiai kalbėjo, kad būtina turėti tikslą, o geriau keletą tikslų. Atsakingai rinktis profesiją, atsižvelgiant į savo pomėgius, interesus, gebėjimus. Ir laimingas žmogus, kurio pomėgis tampa darbu. Ypatingą dėmesį, Joana,  skyrė  aktyviam sportui.  Nesvarbu, kokia sporto šaka jums patinka, svarbu, kad treniruotumėtės nuolat. Tada nekankins jokie skausmai  ir jausitės puikiai, net  kai būsite garbaus amžiaus, o tai labai svarbu. Trenerė parodė įvairių pratimų, kaip sustiprinti kojas, nugarą, kaip  nuimti stresą.  Renginį  organizavo  Tauragės  visuomenes sveikatos biuras.

Ugdymo karjeros  mokytoja Reda Gudavičienė

Apsilankymas pas direktorių

Kovo 18 dieną,  per ugdymo karjerai  pamoką,  penktokai apsilankė pas Skaudvilės gimnazijos direktorių, kuris maloniai sutiko priimti . Mokiniai domėjosi,  kokį išsilavinimą yra įgijęs Nerijus Jocys, ar šis darbas jam patinka, kiek metų dirba direktoriumi, kas saugo gimnaziją, kiek mokykloje yra stebėjimo kamerų. Direktorius atsakė į penktokų klausimus , mokiniai padėkojo už interviu  ir laimingi  grįžo į klasę.

Ugdymo karjeros  mokytoja Reda Gudavičienė

Išvyka į „Aukštųjų mokyklų mugę 2019“

Sausio 17 d. II-IV klasių mokiniai, lydimi mokytojos V. Petkutės, aplankė „Aukštųjų mokyklų mugę 2019“ Žalgirio arenoje, Kaune. Mokiniai turėjo galimybę sužinoti aktualiausią ir naujausią informaciją apie studijas. Arenos amfiteatre vyko dalyvių prisistatymai, paskaitos, diskusijos su švietimo ir mokslo srities profesionalais, mokymo įstaigų atstovais.

Vilkyškių pieninės ir užimtumo tarnybos projektas

Ugdymo karjeros  mokytoja Reda Gudavičienė

PARODA „MOKYKLA 2018” – svarbiausias Lietuvos švietimo bendruomenės metų renginys. Jame susitinka, mokosi, diskutuoja ir gerąja patirtimi dalijasi švietimo  bendruomenių atstovai, verslo įmonių ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, mokytojai, mokiniai bei jų tėvai. Parodoje gyvai ir interaktyviai pristatomi  naujausi mokymo(si) metodai ir priemonės , įvairios sėkmės istorijos. Mokiniai galėjo sudalyvauti įvairiose gamtos mokslų laboratorijų veiklose, aplankė idėjų mugę, kurioje galima susipažinti su tiriamaisiais gamtamoksliais darbais, o juos vykdo patys mokiniai. III klasės mokiniai aplankė įvairias erdves, pasisėmė patirties, įspūdžių ir puikių emocijų.

Ugdymo karjeros mokytoja mokytoja Reda Gudavičienė

„Būsiu policininku“

Lapkričio 21 dieną gimnazijos pradinukai dalyvavo ugdymo karjerai programoje “Būsiu policininku“. Su policininko profesija supažindino Tauragės apskr. VPK bendruomenės pareigūnė Judita Sadauskytė. Ji mokiniams parodė specialiąsias policijos  priemones, papasakojo kada jos naudojamos. Mokiniai apžiūrėjo tarnybinį automobilį. Vaikams labai patiko pristatymas. Daug mokinių svajoja tapti policininkais. Dėkojame pareigūnei Juditai už bendradarbiavimą.

UK grupės narė Liudvina Baldauskienė

Gimnazijos biblioteka

Spalio mėnesio 23 dieną 5b klasės mokiniai per ugdymo karjerai pamoką lankėsi gimnazijos bibliotekoje ir bendravo su bibliotekos darbuotoja Vilma Petkute. Bibliotekininko darbas, pasakojo Vilma, prasideda nuo gražaus ir malonaus bendravimo su skaitytojais, turi ne tik išduoti ir priimti knygas, bet ir padėti susirasti skaitytojui reikiamą informaciją, tai naudojimasis IT, enciklopedijomis, žodynais ir kt. literatūra. Skaitytojai gali paskaityti periodinę spaudą, mokiniai gali žaisti stalo žaidimus. Bibliotekininkė pristatė bibliotekos knygų fondus, pasakojo apie skaitytojų skaičių, kurie nuolat lankosi bibliotekoje ir skaito grožinę ar dalykinę literatūrą. Papasakojo apie knygų klasifikavimą, kuriai mokslo šakai leidinys priklauso turinio atžvilgiu. Šis darbas atsakingas, reikalaujantis didelių žinių , gebėjimo bendrauti ir bendradarbiauti su skaitytojais. Mokiniai domėjosi, kur galima įgyti komunikacijos ir informacijos paslaugų specialisto išsilavinimo. Vilma pasiūlė mokiniams, kurie domisi literatūra ir mėgsta bendrauti rinktis bibliotekininko profesiją.

Ugdymo karjeros mokytoja mokytoja Reda Gudavičienė

Išvyka į kavinę ,,Pas Edvardą‘‘

Spalio 15 diena 5a klasės mokiniai svečiavosi kavinėje ,,Pas Edvardą‘‘.  Šeimininkai Edvardas ir Vida Ilginiai maloniai priėmė, pavaišino mokinius sumuštiniais ir skaniu gėrimu, pasidalino sumuštinio receptu. Mažieji mokinukai domėjosi, kada ponai Ilginiai pradėjo verslą, kokias paslaugas  teikia, kas atsakingas už kavinės dizainą ir reklamą, kokie darbuotojai čia dirba? Į šiuos ir daugelį kitų klausimų atsakė kavinės šeimininkė, jai antrino ponas Edvardas. Šeimininkai pasakojo , kad kavinė naudoja šviežius maisto produktus, kuriuos pristato tiekėjai . Didžiausias darbas vyksta virtuvėje ir labai svarbu turėti gerą virtuvės šefą, nuo to priklauso kavinės sėkmė. Taip pat atsakingas darbas padavėjų, kurie tiesiogiai bendrauja su klientais. Žinoma, kavinė turi nuolatinius klientus, vykdo įvairius užsakymus. Labiausiai kavinėje reikalingi puikūs virėjai, barmenai. Išsilavinimą barmeno ar virėjo galima įgyti Tauragės profesinio rengimo centre. Mokiniai padėkojo už šiltą priėmimą ir išskubėjo į gimnaziją kur toliau tęsėsi pamokos.

Ugdymo karjeros mokytoja mokytoja Reda Gudavičienė

Mokyklos valgykloje

Spalio 16 dieną 5 b klasės mokiniai apsilankė mokyklos valgykloje, kurioje lankomės kiekvieną dieną. Alva Reketienė papasakojo apie higienos reikalavimus, parodė, kur saugomas maistas ir sandėliuojamas. Parodė mokiniams kur gamina: verda, kepa maistą. Darbas virtuvėje atsakingas, reikalingas ir labai greitai pasimato darbo rezultatai, pasakojo Alva. Saida Paulikienė parodė, kur plaunami indai, kaip juos plauna, kokias medžiagas naudoja, labai svarbu kruopščiai ir sąžiningai atlikti kiekvieną darbą. Tiems kas mėgsta gaminti ar skaniai pavalgyti ir virėjo profesija patraukli, ją galima įgyti Tauragės profesinio rengimo centre.

Ugdymo karjeros mokytoja Reda Gudavičienė

Išvyka į grožio saloną ,,Rasa’’

Rugsėjo 24 dieną 5a klasės mokiniai ir mokytoja Reda Gudavičienė per  ugdymo  karjerai  pamoką lankėsi grožio salone ,,Rasa’’. Šeimininkė Rasa Gedeikienė mielai priėmė ir papasakojo apie teikiamas paslaugas: plaukų kirpimo, jų dažymo ir modeliavimo. Taip pat Rasa mokėsi papildomai ir įgijo naujų įgūdžių ir dar teikia permanentinio makiažo paslaugas. Parodė darbo įrankius, bei priemones, su kuriomis mokiniai galėjo susipažinti. Pabrėžė, kad kirpėjo profesiją galima įgyti Tauragės profesinio rengimo centre, bet dirbant nuolat žinias reikia atnaujinti, lankyti kursus, paskaitas. Tik toks kirpėjas gali atitikti šiuolaikinės visuomenės poreikius. Kirpėjais gali būti ir vaikinai ir merginos. Salono šeimininkė atsakė į mokinių klausimus. Rasa pakvietė mokinius domėtis ir rinktis kirpėjo profesiją, nes tai įdomus ir reikalaujantis kūrybiškumo darbas.

Ugdymo karjeros mokytoja Reda Gudavičienė

***

2018 m. lapkričio 16 dieną vyks tradicinis VDU renginys „Matuokis profesiją“, skirtas vyresnių klasių moksleiviams, siekiantiems susipažinti su profesionalia karjera įvairiose srityse. Renginio metu moksleiviai turi galimybę laisvai diskutuoti su universiteto atstovais, absolventais ir sužinoti atsakymus į visus su studijomis universitete, aukštuoju išsilavinimu bei karjeros planavimu susijusius klausimus. Moksleivių grupės registruojamos el.paštu: vdu@vdu.lt arba telefonu: 8 37 323206.

Daugiau informacijos galite rasti čia: http://www.vdu.lt/lt/matuokis-profesija-2018-misijos-ir-ambicijos-svarba-karjeroje/

***

Kviečiame atvykti į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto atvirų durų dieną. Renginio metu turėsite galimybę ne tik pamatyti universiteto laboratorijas, auditorijas, seminarų erdves, muziejus, bet ir sužinoti apie Lietuvos sveikatos mokslų universitete esančias studijų programas, pabendrauti su universiteto dėstytojais ir studentais. Renginio metu bus pristatoma 2019 metų stojimų į universitetą tvarka.

  • Renginio data: 2018 m. lapkričio 16 d.
  • Renginio laikas: 09:00 val. – 18:00 val.*  tikslią renginio programą atsiųsime užsiregistravusiems į nurodytą el. paštą.
  • Renginio vieta: Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (Kaunas)
  • Registracija: http://bit.ly/2NsYYt9
  • Daugiau informacijos: http://bit.ly/2E7Rpsi
  • Renginio dieną veiks Medicinos akademijos Anatomijos (A. Mickevičiaus g. 9, Kaunas) ir Veterinarijos akademijos (Tilžės g. 18, Kaunas) muziejai.

Atmintinė abiturientams 2018  – leidinys apie brandos egzaminus, priėmimą į aukštąsias mokyklas ir profesinio rengimo įstaigas.

2018 m. kovo 7 d. Skaudvilės gimnazijoje lankėsi Kęstučio bataliono vyr. seržantas Jonas Dedūra. Abiturientams pristatė kario profesiją, bazinius karinius mokymus, padalino informacinę medžiagą.

2017 m. lapkričio 23 d. gimnazijoje lankėsi Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Praktinio parengimo skyriaus viršininkas D. Janavičius. III-IV g klasių mokiniams pristatė ugniagesio gelbėtojo specialybę, mokymų programas, popamokinę veiklą.

2018 m. vasario 8–10 d. Vilniuje, parodų ir kongresų centre ,,Litexpo“, vyks tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda ,,Studijos 2018“.

2018 m. Sausio 26 dieną duris atveria plačiai ir kviečia į VDU pažintinį renginį „Moksleivių diena VDU“, kurio metu 10-12 klasių moksleiviai bus kviečiami į atvirų durų dieną ir viską patirs PATYS. Jos metu bus laužomi specialybių pasirinkimo standartai, paneigiami stereotipai apie įvairias mokslo ar veiklos sritis, o svarbiausia – kiekvienas moksleivis galės ieškoti savų praėjimų į ateities studijas bei atradimus.

Kviečiame į Jaunojo pedagogo akademiją Šiaulių universitete: Jaunojo pedagogo akademija

Maloniai kviečiame 2017 m. vasario 6–10 dienomis apsilankyti Klaipėdos technologijų mokymo centro Atvirų durų „Profesijų savaitė“ renginiuose. Siunčiame Atvirų durų renginių programą. Norinčius dalyvauti Atvirų durų renginiuose kviečiame registruotis: tel. (8 46) 410 796, (8 46) 313 682, el. p.ugdymas@ktmc.lt, sekretorius@ktmc.lt

Profesiju_savaite_2017d (1)

Informacija apie egzaminus

2018 m. PUPP, įskaitų ir Brandos egzaminų tvarkaraščiai:

http://www.egzaminai.lt/failai/7220_Tvarkarastis_2018.pdf

2018 m. Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo aprašas:

https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.759F8EEA8302/ZafmRCnSzR