Ikimokyklinis ugdymas

Darželio grupės Drugelis dienos ritmas

Darželio grupės Bitutė ugdomoji veikla

Darželio grupės Boružėlė ugdomoji veikla

Darželio grupės Boružėlė dienos ritmas

Darželio grupės Drugelis ugdomoji veikla

Darželio grupės „Drugelis“  taisyklės

Ikimokyklinio ugdymo sutartis

2017-2018 m. m.

Boružiukai kuria

Ikimokyklinio amžiaus vaikams patinka visa tai, kas žaisminga, linksma, įdomu. Vaikų kūrybiškumas atsiskleidžia jiems stebint ir viską išmėginant. Keletas akimirkų iš grupės „Boružėlė“ vaikučių kūrybiškumo ugdymo netradicinėje aplinkoje ir įvairiais metodais.

                                                                                      Grupės auklėtoja Palmira Akramienė

Rudens gėrybių  mandala

   Rugsėjo 25-29 d. ikimokyklinio ugdymo grupės „Boružėlė“ vaikai dalyvavo respublikiniame kūrybiniame projekte „Rudens mandala“.  Vaikai kartu su tėveliais rinko rudens gėrybes (vaisius, daržoves, uogas) ir atsinešė į grupę. Auklėtoja Palmira su vaikučiais kalbėjo apie rudenį, rudens derlių, daržovių naudą sveikatai. Grupėje ant stalo puikavosi atsinešti moliūgai, morkos, pomidorai, bulvės, česnakai, svogūnai, paprikos, saulėgrąžos, obuoliai, kriaušės, vynuogės. Ikimokyklinukams teko liečiant, uodžiant, atspėti dėžutėje po balta staltiese paslėptas daržoves. Jas ragavome, išrinkome skaniausias daržoves. Jomis tapo- morka, agurkas. Taip pat išsiaiškinome kas iš vaikų grupėje labiausiai mėgsta valgyti daržoves. Tai- Aidas, Arnas, Ignas, Rokas. Iš vaikų, auklėtojos Palmiros ir auklytės Gintarės suneštų rudens gėrybių lauke dėliojome mandalą. Smagu kai toks turtingas ruduo.

                                           „Boružėlės“ grupės auklėtoja Palmira Akramienė

2016-2017 m. m.

Joninės „Boružėlės“ grupėjė

Darželio grupės „Boružėlė“ vaikai birželio 23 d. šventė Jonines. Šventė- pramoga labai svarbi, nes grupėje turime Jonuką. Auklėtoja Palmira iš pievų ir laukų priskynė daug gėlių ir žolelių, kurios per Jonines turi stebuklingų galių. Nukeliavus į pievą, vaikai buvo supažindinti su Joninių švente. Aptarėme, kad dabar yra pati trumpiausia naktis ir pati ilgiausia diena. Susėdę ratu ėmėme pinti vainikus ir kalbėjome apie stebuklingą naktį, laužus, tik tą naktį pražystantį paparčio žiedą. Darbo turėjome visi. Auklėtoja  Palmira ir auklytė Gintarė pynė vaikinus, rišo puokštes, vaikai- laikė siūlus, žirkles, padėjo išskirti gėlytes, surasti paparčio lapus susimaišius su kitais žolynais, juos laikyti. Smagu grįžti į grupę pasipuošus lauko gėlėmis ir žolynais.

Ikimokyklinio ugdymo grupės „Boružėlė“ auklėtoja Palmira Akramienė

Apsikabink su visa Lietuva “Taikos glėbys“

Birželio 1 d., Tarptautinę vaikų gynimo dieną, visoje Lietuvoje vyko akcija  APSIKABINK su visa Lietuva “Taikos glėbys“ . Šis renginys vyko ir Skaudvilės gimnazijos darželyje. „Drugelio“ grupės vaikai darė atvirukus – kvietimus, kuriais kvietė tėvelius dalyvauti akcijoje. Drauge su „Boružėlės“ grupės auklėtoja Palmira buvo papuoštos durys, pakabintas skelbimas, kviečiantis tėvelius prisidėti prie akcijos, ir tą pačią dieną, 20 val. drauge su kitais Lietuvos žmonėmis APSIKABINTI vardan vaikų ir jų taikios ateities. Akcija puikiai pavyko. Labai dėkoju tėveliams ir kolegėms, kurie prisidėjo ir palaikė šią gražią idėją. Manau akciją kartosim kitais metais, suburdami dar didesnį būrį dalyvių. Akcijos akimirkos https:// www.facebok.com/ TaikosGlebys.

„Drugelio“ grupės auklėtoja Liudvina Baldauskienė

Paukšteliams parskridus…

Nuo kovo 27 iki balandžio 5 dienos  Skaudvilės gimnazijos ikimokyklinėje  grupėje „Bitutė“ vyko projektinė savaitė. Projektinės savaitės tikslas: susipažinti su sugrįžtančiais paukščiais iš tolimųjų kelionių, su pavasariu, kuris jau keliauja per žemę. Paukščiai ant savo sparnų parnešė šilumą. Vaikučiai visą savaitę mokėsi žaidimų, eilėraščių, dainelių, ratelių apie paukščius. Minė mįsles, piešė ir aplikavo paukščius. Balandžio 5 d. šventiniame rytmetyje vaikučiai dainavo, šoko, klausėsi paukščių pamėgdžiojimų, žaidė. Vaikai tikrai myli paukštelius, džiaugiasi jų sugrįžimu, todėl padovanojo jiems naujus namelius – inkilėlius.

„Bitutės“ grupės auklėtoja Lina Grybaitė

Užgavėnės

 Vasario 28 d. priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo grupių vaikai kartu su auklėtojomis dalyvavo Užgavėnių šventėje. Šventę organizavo ir vedė priešmokyklinio ugdymo grupių auklėtojos Lina ir Violeta, joms talkino mokytoja Vidmunda ir ikimokyklinio ugdymo grupių auklėtojos.

Kalėdinė eglutė

Priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo grupės vaikučiai lydimi auklėtojų ir tėvelių gruodžio 23 dieną susirinko į aktų salę, kur vaikučiai susitiko su Kalėdų seneliu. Šventės pradžioje visus pasveikino gimnazijos direktorius. Priešmokyklinukai su savo mokytojomis Violeta ir Lina bei keliomis mamytėmis parodė programėlę, pamokė žaidimų. Toliau vaidino patys mažiausieji „Boružiukai“, „Drugeliai“ ir „Bitutės“. Visi šoko ratelyje, žaidė kartu su Kalėdų seneliu. Didžiausias džiaugsmas buvo – Kalėdų senelio dovanos.

Adventinė popietė

Supinsim advento vainiką

Iš visžalės eglės šakelių.

Kiekvienai savaitei paskirsim

Po šiltą žvakelės liepsnelę.

Laikas, kada  visi ruošiasi didžiausiai metų šventei kūdikėlio Jėzaus – pasaulio išganytojo gimimo dienai vadinamas Adventu. Tai susikaupimo ir laukimo metas. Mažiesiems ši šventė labiau asocijuojasi su Kalėdų Senelio laukimu, eglutės puošimu bei dovanomis.

„Drugelio“ grupės vaikučiai irgi to labai laukia ir nuoširdžiai ruošiasi. Gruodžio 1 d.  vyko šventė “Adventinės žvakelės šiluma“. Jos metu ugdytiniai buvo supažindinti su pagrindiniais Advento atributais, jo papročiais, tradicijomis. Pynėme Advento vainiką, kiekvienas vaikas uždegė savo žvakelę, „Gerumo medį“ papuošė angelėliais, atrišo Advento kalendoriaus maišelį, kuriame slėpėsi saldi staigmena. Vaikučiai deklamavo, dainavo. Galiausiai sėdome prie tradicinio vaišių stalo.

Dėkoju šventės svečiams ir kolegėms – Daninai, Vidmundai, auklėtojos padėjėjai Sandrai, už pagalbą ruošiantis šventei. Ačiū!                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   „Drugelio“ grupės auklėtoja  Liudvina Baldauskienė

Duonutės kelias

Lapkričio mėnesį visą savaitę „Bitutės“ grupėje vyko projektas „Duonutės kelias“. Vaikai susipažino, kaip duonutė atkeliauja pas mus ant stalo. Žiūrėjo edukacinį filmuką, kaip maišoma ir kepama duona. Patys rankutėmis pilstė rugius į savo nulipdytas puodynaites, maišė ruginius miltus. Piešė duonos kepaliukus. Klausėsi pasakų apie duoną. Sužinojo, kokius darbus reikia atlikti norint išsikepti duonelę. Mokėsi patarlių apie duoną.

Projektą užbaigė švente „Duonutės kelias“. Renginys prasidėjo auklėtojos pasakojimu „Istorija apie duonutės kelią“. Kokius išbandymus patiria grūdas, kol išdygsta ir subręsta. Vaikučiai šoko lietuvių liaudies ratelius. Deklamavo eilėraščius apie duoną. Dainavo daineles pritariant muzikos vadovei Vidmundai  Liekytei. Prisiminė patarles apie duoną ir darbelius, kuriuos reikia padaryti, kol duonelė atkeliauja ant mūsų stalo. Čiupinėjo šiaudų kūlį.

Šventę užbaigė ragaudami naminę duoną ir gurkšnodami duonos girą.

Dėkoju už pagalbą muzikos vadovei Vidmundai ir mokytojai padėjėjai Renatai.

Auklėtoja Daiva Kasputienė.

Lapai krenta, sukasi ratu

2016 m. spalio 12 d. mažuosius grupės „Boružėlė“ vaikučius aplankė Lapų karalienė (auklėtoja Palmira Akramienė). Vaikai susipažino su rudeniniais lapais, jų spalvomis. Lapų karalienės pagalba, mažieji net pamėgino netradiciškai (siūlais) nuspalvinti nuliūdusį lapelį. Žaidė įvairius žaidimus, šoko lapų suktinėlį. Daug džiaugsmo vaikams suteikė Lapų karalienės dovanos sudėtos į didžiulį lagaminą (kankorėžiai, gilės, kaštonai). O iš jų galima padaryti ne tik šypsenėlę, bet ir daug kitų įdomių darbelių, dėlionių.  Mažieji krykštavo, nes galėjo pasimaudyti lapų lietuje, pasivaišinti lapeliais – sausainiais.

Dėkoju auklėtojai Rasai Šiurienei, muzikos vadovei Vidmundai Liekytei, auklytei Gintarei Užkuraitienei už pagalbą ruošiantis šventei.

Grupės „Boružėlė“ ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Palmira Akramienė

Susitikimas su Amsiumi

Rugsėjo 29 d. ikimokyklinio ugdymo grupėse lankėsi policijos bičiulis Amsius. Kartu su juo atvyko bendruomenės pareigūnės Raimonda Žvynakienė ir Judita Sadauskytė. Amsius bendravo su vaikučiais. Pareigūnės įteikė dovnėlę – mažą policijos draugą Amsių.

Auksinio moliūgo šventė

2016 m. rugsėjo 28 d., „Drugelio“ grupės auklėtoja Danina Dabulskienė sukvietė vaikučius į „Auksinio moliūgo gimtadienį“. Auklėtojai talkino auklėtoja Liudvina Baldauskienė, auklėtojos padėjėja Sandra Norkienė bei darželio muzikos vadovė Vidmunda Liekytė.

Vaikučiai turtino žinias apie rudenį, jo gėrybes. Auklėtoja papasakojo apie draugus ir draugystę, mokė mandagaus elgesio. Vaikučiai žaidė, dainavo. Po to ragavo iš daržovių pagamintų valgių ir gėrimų. Visiems buvo linksma ir įdomu.

Dėkojame auklėtojai Daninai už įdomią šventę.

„Drugelio“ grupės tėvų susirinkimas

Rugsėjo 14 dieną „Drugelio“ grupės auklėtojos Liudvina Baldauskienė ir Danina Dabulskienė sukvietė vaikučių tėvelius į susirinkimą. Jame dalyvavo gimnazijos direktorius Nerijus Jocys, sveikatos priežiūros specialistė Aušra Bernotienė ir pavaduotoja Irena Pudžiuvienė. Auklėtojos, sveikatos priežiūros specialistė kalbėjo apie ugdymą, bendrą tvarką, priminė kai kuriuos Sutarties punktus. Buvo akcentuojama vaikų sveikata bei kaip elgtis ligos atveju. Direktorius ir pavaduotoja atsakė į klausimus ir kt.

 

„Boružėlės“ grupės tėvų susirinkimas

Rugsėjo 15 dieną vyko „Boružėlės“ grupės tėvų susirinkimas, kuriame dalyvavo ir sveikatos priežiūros specialistė Aušra Bernotienė bei pavaduotoja Irena Pudžiuvienė. Susirinkimo metu auklėtoja Palmira Akramienė kalbėjo apie vaikučių ugdymą, rodė kokias priemones naudoja ir kt. Sveikatos priežiūros specialistė kalbėjo apie bendrą tvarką bei švarą, priminė kai kuriuos sutarties punktus. Pasidžiaugta vaikučių padaryta pažanga, pasidalinta mintimis auklėjimo klausimais.