Ikimokyklinis ugdymas

 Drugelio dienos ritmas

Drugelio ugdomoji veikla

Bitutės ugdomoji veikla

Boružėlės ugdomoji veikla

Boružėlės dienos ritmas

Žiogelio dienos ritmas

Žiogelio ugdomoji veikla

2018 – 2019 m.m.

Advento rytmetys

Pirmadienio rytą „Drugelio“ grupės vaikai ruošėsi advento vainiko pynimui. Į šventę pasikvietėme auklėtinio Ovidijaus mamytę Inesą. Ji labai sudomino vaikus mini teatriuku apie Mariją ir Juozapą. Parodė tvartelį, kuriame gimė kūdikėlis Jėzus. Paskui uždegėme pirmąją advento žvakelę, vadinamą Pranašo arba vilties. Vaikai sužinojo ir apie antrają – Betliejaus arba išganymo žvakelę, kuri bus uždegta antrą savaitę. Trečioji – tai Piemenų arba džiaugsmo, o ketvirtoji vadinasi Angelų arba meilės. Vaikai tiesė gerumo, meilės, nuoširdumo, atjautos ir dar daug kitokių takelių ir uždegė po mažą žvakelę. Vėliau ratu dėjome eglės šakeles, kankorėžius, kaštonus, snaiges, „sniego“ gniūžtes. Pasidžiaugėme nupintu vainiku. Už gerai ir gražiai atliktą darbelį vaikus apdovanojau angeliukais -gerų darbų simboliais. Vaišinomės kūčiukais ir gėrėme arbatą. Dėkoju visiems šventės dalyviams.

Auklėtoja Danina

Laukimas ir geri darbai

Adventas –  laukimo, susikaupimo ir gerų darbų darymo metas. Grupės „Boružėlė“ vaikučiai kartu su auklėtoja ir auklyte, tiesė baltą staltiesę, pynė Adventinį vainiką, uždegė pirmą žvakelę ir kalbėjo apie šį laikotarpį. Skaičiavome kiek dienų –snaigių sukabinta ant sienos, kurios papuoš gerų darbų medį. Pasižadėjome daryti gerus darbus, stengtis būti draugiškais, gražiai elgtis. Kiekvieną rytą iki Šv. Kalėdų uždegsime Adventinio vainiko  žvakelę, o snaigės skirs užduotis vaikams ir gerų darbų medis pasipuoš žiemiškai.

Grupės „Boružėlė“ auklėtoja Palmira Akramienė

Ruduo stiklainyje

Šiais metais ruduo – ypatingas. Šiltas, saulėtas, spalvingas. Su „Drugelio“ grupės vaikais, nutarėme rudenį užvakuoti, kad jis toks būtų ir kitais metais. Rudens gėrybių vaikai prisirinko darželio teritorijoje. Radome visko: ir žydinčių gėlių, ir lapų,  ir netgi grybų. Visas rastas rudens gėrybes vaikai sudėjo į stiklainius ir užvakavo iki kitų metų. Lik sveikas, rudenėli.

Grupės „Drugelis“ auklėtoja Laura Gunevičienė

Rudens mozaika

Šis rudenėlis mus lepino šiluma, skaisčia saulute, spalvotais ir rudeniu kvepiančiais lapais. Grupės „Boružėlė“ vaikai kartu su ikim. ugd. pedagoge Palmira dalyvavo respublikiniame inovatyvių idėjų lauko erdvėse projekte „RUDENS MOZAIKA“, kuris vyko nuo spalio 1-31d. Projekto tikslas- aktyvinti vaikų žaidybinę veiklą lauke, lavinti kūrybiškumą, pažintinius gebėjimus, mokytis spręsti problemas, atsiskleisti kūrybiškumui. Darėme rudens juostą, žaidimų labirintą,  piešiniai ir figūros iš lapų. Keleta veiklos akimirkų ir žinoma mūsų  nuotaikos.

                                                                 Ikim. ugd. gr. „Boružėlė“ pedagogė Plamira Akramienė

Vėlinės

Spalio 31 d. trečiadienį, grupės „Drugelis“ ugdytiniai paminėjo Vėlines. Su vaikais aptarėme, kokia tai šventė, ką jos metu vaikai veikia. Vaikai papasakojo, kieno kapelius jie aplanko, kad dega žvakeles, neša gėles. Visi kartu pasigaminome Vėlinių žibintuvėlius ir uždegėme žvakutes mūsų mylimiems išėjusiems anapus atminti.

Grupės „Drugelis“ auklėtoja Laura Gunevičienė

Vitaminų diena

Ruduo- daržovių, vaisių ir įvairiausių gėrybių metas. Grupės „Boružėlė“ vaikučiai nešėsi  daržoves, vaisius, kuriuos užaugino savo darže ir  sode.  Stalas gausus. Visus reikėjo apžiūrėti, paliesti, pauostyti, paragauti.  Aptarėme kiekvienos daržovės, vaisiaus svarbumą, kiek juose gausu vitaminų.  Kol su grupės vaikais vėrėme vitaminų piramidę skirtą tėveliams, auklytė Gintarė prispaudė šviečių obuolių- morkų sulčių. Dabar jokios ligos nebaisios, nes žinome kaip nuo jų gintis.

                                                                 Grupės „Boružėlė“ iki.ugd. pedagogė Palmira Akramienė

Rudenėlio šventė

Atskubėjęs rudenėlis dovanojo daug nuostabių spalvotų akimirkų ir rudens gėrybių. Ta proga pasinaudoję, pasigaminom iš daržovių įvairių darbelių. Mums besidarbuojant atskubėjo ir dėdė Rudenėlis, kuris papasojo apie rudens išdaigas ir užminė begalę mįslių, kurias bandėm įveikti. O smagiausia buvo klausytis pasakos apie „Ropę“ ir pabūti jos personažais.

Darželio grupės “Žiogelis” auklėtoja  Jurgita Vaičienė

Edukacinė pamokėle “Aš saugus, kai žinau”

“Žiogelio” grupėje vyko edukacinė pamokėle “Aš saugus, kai žinau”. Su vaikais buvo kalbama, kaip tinkamai elgtis kelyje, gatvėje, lauke ir grupėje. Kurėm ir piešėm darbelius  saugaus eismo tematika. Mokėmės pažinti šviesaforo spalvas ir suprasti jų reikšmes. Ugdytiniai savo saugaus eismo žinias bei įgūdžius rodė mūsų pačių pasigamintoje pėsčiųjų perėjoje bei šviesafore.

Darželio grupės “Žiogelis” auklėtoja Jurgita Vaičienė

Švaros diena

Grupės „Boružėlė“ vaikučiai kartu su auklėtoja Palmira ir auklyte Gintare darė švaros dieną žaisliukams. Vaikai mokėsi plauti savo žaisliukus. Buvo reikalingos vonelės, šiltas vanduo, kempinėlės, rankšluoščiai. Darbas virte virė, o ir vaikams patiko šveisti žaisliukus, juos šluostyti, džiovinti. Ačiū, vaikai, už triūsą. Daug smagiau žaisti su žaislu, kurį pats nuplovei, nuprausei.

Grupės „Boružėlė“  auklėtoja Palmira Akramienė

Mano dantukai

Spalio 3d. sveikatos priežiūros specialistė Aušra Bernotienė pravedė ikimokyklinio ugdymo grupėje „Boružėlė“ vaikams  ugdomąją veiklą „Mano dantukai“. Ugdytiniai susidomėję klausė sekamos pasakos apie dantukus, žiūrėjo iliustracijas. Aptarė kas sveika dantukams ir puikiai vaikai atsakė į klausimus kas jiems kenkia. Įdomiausia buvo, kai   specialistė parodė vaikams  dantų muliažą, dantų šepetėlį, parodė kaip teisingai valyti dantis, kiek kartų. Vaikai atidžiai stebėjo atliekamą bandymą. Stebėjosi, kiek ilgai tenka valyti dantis kol jie tampa švarūs. Atliko kūrybines užduotis. Tariame nuoširdų ačiū sveikatos priežiūros specialistei Aušrai už įdomią veiklą.

 Ikimokyklinio ugdymo grupės „Boružėlė“ auklėtoja Palmira Akramienė

2017-2018 m.m.

Šešiamečių išlydėtuvės

Gegužės 29 dieną Skaudvilės gimnazijos ikimokyklinėje grupėje vyko „Bitutės“ ir „ Drugelių“  grupių šešiamečių išlydėtuvių šventė. Joje dalyvavo vaikučiai  ir  jų tėveliai.  Paskutinį kartą darželinukai parodė auklėtojų suruoštą programėlę. Jie deklamavo atsisveikinimo su darželiu eilėraščius, šoko šokius, dainavo daineles. Šventės pabaigoje auklėtojos vaikučiams įteikė prisiminimui medalius ir balionus su palinkėjimais. Kai  kurie vaikučiai  paskutinį kartą  atsisveikino su darželiu ir auklėtojomis. Tėveliai nuoširdžiai padėkojo auklėtojoms už meilę ir rūpestį, auklėjimą bei ugdymą  jų atžalų.

Grupių auklėtojos

Sveika, vasara!

Atėjo šilčiausias, nuostabiausias ir įspūdžių pilnas metų laikas- v a s a r a. Grupės „Boružėlė“ vaikai su auklėtoja Palmira ir auklyte Gintare linksmai pasitiko ją. Suneštų iš pievų gėlių, žolių, žolelių išdėliojo linksmą ir išdykusią vasaros šypsenėlę. Pūtė balionus, kalbėjosi kaip vasarą linksmai atostogauti. O kad neužmirštų vasaros  linksmybių,  kiekvienas vaikas buvo apdovanotas kelialapiu į vasarą. Vėliau visus vaikus pralinksmino ir atgaivino  dirbtinis vasaros lietuti. Geros vasaros ir linksmų atostogų!

                                                                 „Boružėlės“ auklėtoja Palmira Akramienė

Burbulai

Kažkada seniai seniai, kai buvome maži, visada pūsdavome muilo burbulus, kai mama nupirkdavo, arba tada,  kai leisdavo paimti šampūno,  kokteilių šiaudelių ir gamintis iš jų burbulus patiems. Dabar, šiltą pavasario dieną ir mes, su „Drugelių“ grupės vaikučiais, pabandėme pagauti vėjus. Ir mums pavyko! Norite pabandyti ir Jūs? Tai visai nesunku! Vėjus gaudyti gali visi. Ir  vaikai ir jau seniai nebe vaikai…

Auklėtoja Ilona Šaliutė

Vaikų Velykėlės

Savaitė po Šv. Velykų vadinama Vaikų Velykėlėmis. Mažieji darželio ugdytiniai ruošėsi šiai šventei, nes buvo pakviesti į Skaudvilės kultūros namus švęsti Atvelykio. Iš namų nešėsi pačius gražiausius, spalvingiausius, stipriausius margučius. Balandžio 6 d. 11 val. Skaudvilės kultūros namuose vaikučius  sutiko tikras Velykų zuikis su margučiais. (išnuomojo veislinių triušių augintoja Ieva Nagulevičienė). O džiugią nuotaiką palaikė  ir dainas apie pavasarį, paukštelius,  dovanojo  Skaudvilės gimnazijos ir kultūros namų folkloro ansamblis „Inkstiliuks“ (vadovė Rasa Bartkuvienė). Žaidėme velykinius žaidimus, ratelius, net supomės.  Atvykusi  Velykų Bobutė (Zita Jurevičienė)  su pilnu krepšiu margučių surengė gudragalvių konkursą.  Papasakojo apie Vaikų Velykėlių tradicijas, uždavė klausimų, minė mįsles, padėjo išrinkti gražiausius ir stipriausius margučius. O prasidėjus margučių ridenimui, netrūko klegesio ir džiugių šūksnių. Jei kieno margutis sudužo ar suskilo, pagelbėjo Velykų Bobutė. Jos  krepšyje margučių netrūko ir visi vaikučiai buvo jais apdalinti, ir dar lauktuvėms įdėjo. Ačiū už linksmą, smagią ir nuotaikingą  šventę.

                                                                                      Ikimokyklinio ugdymo pedagogės

Žalumynų vaišės

Kovo mėnesio pradžioje „Drugelio“ grupės vaikai pasisodino į vazonėlį po svogūno sodinuką Kiekvienas pasižymėjo savo daigelį, papuošdamas piešinėliu. Visas tris savaites vaikai prižiūrėjo dygstančius daigelius, laistė, lietė, uostė, rodė tėveliams. Svogūnų laiškams užaugus, nutarėme jos suvalgyti. Priešpiečių metu ant duonos tepėme sviestą, barstėme supjaustytais svogūnų laiškais, gėrėme vaisių arbatą. Vaišės buvo labai skanios ir kvapnios. Svogūnėlių daigelius vaikai išsinešė į namus. Visi džiaugėmės savo darbo rezultatais.

Auklėtoja Danina

Velykoms artėjant

Velykos – linksmiausia pavasario šventė. Margutis – Velykų švenčių akcentas. Kada atsirado tradicija marginti kiaušinius,  sunku pasakyti, tačiau jau senovėje kiaušinius dažė visi: dideli ir maži. Tad ir mes „Žiogeliai“ nuo šios tradicijos neatsiliekame. Visą savaitę ruošiamės artėjančioms Velykoms. Puošėm Velykų medį, dekoravom savo darytais kiaušiniais – juk tikėta, kad Velykų medis atneša mums laimę. Taip pat darėm krepšelius su kiaušiniais ir puošėm grupės aplinką.

Grupės „Žiogelis“ auklėtoja Jurgita Vaičienė

Pavasario sulaukus

Grupės „Boružėlė“ vaikučiai  kovo 20 d. (minint Žemės dieną), nusprendė pasodinti svogūnų ir pasėti moliūgų. Teko į vazonus prikasti  su kastuvėliais žemių. Darbavosi visi vaikai. Vėliau atsakingas darbas, pasodinti svogūnus ir pasėti moliūgus. Šį darbą atliko mergaitės, o kad viskas augtų, berniukai palaistė. Vaikai pasodintas ir pasėtas daržoves prižiūrės, laistys, stebės jų dygimą ir augimą.

Grupės „Boružėlė“ auklėtoja Palmira Akramienė

Išvyka į muziejų

Muziejininkė Inaga pasakojo, kad vieta kur saugomi seni daiktai – muziejus. Pokalbį pradėjo nuo to seniai seniai kai nebuvo elektros kaip gyveno mūsų proseneliai, seneliai. Sužinojo, kad Skaudvilės miestelis yra labai senas. Ankščiau nebuvo mašinų visi važinėjo arkliu traukiamais vežimais. Kitoje ekspozicijoje pasakojo apie senovinį telefoną, pademonstravo kaip jis veikia. Parodė rašiklį „Žąsies plunksna“. Vaikai pamatė klumpes, audimo stakles, girnas ir apžiūrėjo medinę lovą su šiaudiniu čiužiniu ir daug kitų senovinių daiktų. Į muziejų palydėjo auklėtojos padėjėja Sandra ir auklėtoja Danina. Vaikai pasakė didelį AČIŪ muziejininkei Ingai.

Namukai

Iš didelių kartoninių dėžių darželio grupės  vaikai pasigamino namus. Juose galima žaisti atidaryti ir uždaryti dureles. Vaikai namus patys dekoravo norimomis spalvomis ir raštais. Dirbome visi susikaupę ir laukėme, kol dažai išdžius. O dabar yra labai smagu juose žaisti. Ačiū už pagalbą auklėtojos padėjėjai Sandrai.

Auklėtoja Danina

Vasario 16 – osios šventė darželyje

Ketvirtadienio rytmetį visi darželio grupių vaikai pasipuošę tautine atributika, nešini geltonais, žaliais ir raudonais balionais, susirinko į „Drugelio“ grupę švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Šventę pradėjome Lietuvos valstybės himnu, kurį išklausėme atsistoję. Vėliau deklamavome eilėraštukus, dainavome daineles apie Lietuvą, šokome bendrus ratelius. Šventę užbaigėme smagia polka, kurią pagrojo muzikos vadovė Vidmunda. Visus svečius „Drugelio“ grupės vaikai pakvietė pasivaišinti mandarinais bei auklėtojos Ilonos pagamintu įspūdingu trispalviu žele tortu. Už linksmai praleistą rytą dėkojame „Bitutės“, „Boružiuko“ bei „Žiogelio“ grupių vaikams, auklėtojoms ir jų padėjėjoms.

„Drugelio“ grupės auklėtojos Danina ir Ilona

Šv. Valentino diena

Vasario 14 d. ikimokyklinio ugdymo grupė „Drugelis“ šventė Valentino dieną. Sužinojome, kas buvo Šv. Valentinas, kuo jis ypatingas ir kokie jo nuopelnai. Dekoravome sausainius juodu ir baltu šokoladais, barstėme įvairiais pabarstukais. Pasiruošę šventę sau, gėrėme arbatėlę, vaišinomės papuoštais sausainėliais. Užteko ir vaikučiams ir tėveliams liko dovanų.

Auklėtoja Ilona Šaliutė

Užgavėnės

Užgavėnės linksma ir triukšminga šventė, kurios metu vejame žiemą lauk ir laukiame pavasario. Vasario 13d. ikimokyklinio  ir priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai kartu su auklėtojomis ir  mokytojomis su didžiausiu triukšmu vijo žiemą. Persirengėliai vaikštinėjo po mokyklą dainuodami, keldami triukšmą ir kviesdami į lauką linksmybėms. Raganos, velniukai, ubagai, daktarai, lauke šoko aplink Morę, žaidė žaidimus. Kokia šventė be Kanapinio ir Lašininio dvikovos.  Laimėjo Kanapinis. Prie Morės vaikai sudėjo nupiešę ir parašę savo blogus darbus, negeroves, kad jos sudegtų ir ateitų pavasaris.   Prie laužo visi garsiai šaukėme „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“ ir grojant muzikos mokytojai V. Liekytei linksminomės, voliojomės sniege, išdykavome.

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogės

Audžiame juostą Lietuvai

2018-01-29 – 2018-02-12 grupės „Boružėlė“ ugdytiniai dar kartą sudalyvavo respublikiniame ikim. ir priešm. amžiaus projekte „Auskim, auskim Lietuvos šimtmečio juostą“. Dirbome grupėje bendrai visi išsijuosę, kol pasiruošėme reikalingas medžiagas ir priemones juostų audimui. Sukome  skrituliukus  iš krepinio popieriaus, štampavome su pirštukais, klijavome įvairiausius ornamentus, karpėme juosteles. Padarę įvairių juostų rinkome pačią spalvingiausią ir tautiškiausią  ir ją išsiuntėme į parodą.

Grupės „Boružėlė“ auklėtoja Palmira Akramienė

„Mažoj širdelėj – Lietuva“

2018m. sausio 22 d. – vasario 2 d. grupės „Boružėlė“ vaikai dalyvauja respublikiniame ikim. ir priešm. amžiaus vaikų piešinių parodoje skirtoje Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti „Mažoj širdelėj- Lietuva“. Su ugdytiniais kalbėjome kokios spalvos yra Lietuvos vėliavoje, kaip atrodo mūsų šalis. Visi kartu darėme bendrą darbelį. Vieni vaikai spalvino, kiti klijavo, piešė, antspaudavo, liejo vandenį. Gavosi šaunus piešinys, kuris bus eksponuojamas parodoje.

                                                                 Grupės „Boružėlė“ auklėtoja Palmira Akramienė

Laukiant Kalėdų Senelio

Gruodžio 22 d. ikimokyklinio ugdymo vaikučius į šventę sukvietė išdykusi nykštukė, kuri laukė Kalėdų, Kalėdų Senelio ir žinoma dovanų. Nykštukė kartu su vaikais džiūgavo, kiek ji gaus dovanėlių, kokį didelį maišą atsinešė. Staiga pasirodė angeliukai, ožkelė, vilkas, kurie barė ir išsakė kokias išdaigas iškrėtė po mišką lakstydama  nykštukė. Išdykėlei teko visų atsiprašyti, susitaikyti ir visiems susirinkusiems padovanoti sniego. O kur santarvė, šypsenos, ten atkeliauja ir Kalėdų Senelis. Nykštukai (gr.„ Boružėlė“ )sakė eilėraštį, dainavo dainelę apie nykštukus, kvietė visus į bendrą ratelį kartu su Kalėdų Seneliu trypti suktinėlį.  Ožiukai (gr. „Bitutė“) su ožkele ir vilku atliko inscenizaciją „Vilkas ir septyni ožiukai“, dainavo, šoko ir kvietė šokant visus sušilti. Angeliukai (gr. „Drugeliai“) savo daina „ Kalėdos“ ir eilėraštukais linkėjo džiugių ir  Šv. Kalėdų. Angeliukų šokis išjudino visus šventės dalyvius. Džiaugėsi ne tik tėveliai, bet ir Kalėdų Senelis ir atsidėkodamas dalino dovanas.

                                                                 Ikimokyklinio ugdymo auklėtojos

Adventinė popietė

Gruodžio 15 dieną grupėje „Bitutė“ vyko Advento popietė. Į šventę atvyko ir grupės „Drugeliai“ vaikučiai su savo auklėtoja Danina. Auklėtoja Daiva kvietė žvakelių liepsnele sušildyti savo širdeles ir ruoštis Kūdikėlio Jėzaus gimimui. Pasistengti būti draugiškais ir gerais. Popietėje vaikai susipažino su advento – Kalėdų laikotarpiu. Deklamavo eilėraščius, žaidė žaidimus, minė mįsles. Kad geriau suprastų ir pajustų advento prasmę, auklėtoja vaikams papasakojo apie advento papročius bei tradicijas, uždegė trečią – Piemenų žvakelę ir priminė, kad iki Kalėdų liko tik viena savaitė. Paskutinę advento dieną kiekviena šeima vakare susėda prie balta staltiese padengto stalo ir švenčia Kūčias. Tai paslaptingas vakaras, kupinas įvairiausių draudimų ir burtų. Auklėtoja sakė, kokių darbų negalima dirbti ir ko negalima daryti advento metu, nes kitaip supyks piktosios dvasios. Kvietė išbandyti burtus patiems bei sužinoti, kokie bus kiti matai. Vaikai patys metė savo batus, norėjo sužinoti ar teks, kur nors keliauti. Šventėje dalyvavo auklėtinės senelis bei prosenelė. Miela močiutė papasakojo darželinukams, kokius darbus dirbdavo advento metu ir pademonstravo, kaip verpia siūlus verpimo rateliu. O senelis atsinešė akordeoną ir visus pakvietė į bendrą ratelį pašokti žinomus ratelius. Šventės pabaigoje močiutė padovanojo suverptą siūlų kamuoliuką. Vaikučiai čiupinėjo ir uostė avytės vilnos siūlą, vaišinosi kalėdiniais sausainiais ir skleidė džiugią nuotaiką. Dėkojame už pagalbą auklytei Sniežanai.

 Auklėtoja Daiva Kasputienė

Advento pradžia

Gruodžio 1 d. rytą darželio grupės “Drugelis“ vaikučiai į šventę pasikvietė ir “Bitučių“ grupės draugus. Vaikai atėjo su auklėtoja Daiva ir padėjėja Sniežana. Vaikai buvo geros nuotaikos, linksmi. Šventę pradėjome pasakojimu apie adventą. Adventas – tai kūdikėlio Jėzaus gimimo dienos laukimas. Kūdikėlis, kurio laukiame, yra Karalius, savo šviesa nugalintis tamsą. Uždegėme tik pirmąją žvakę, Pranašo arba Vilties. Antroji žvakė – Betliejaus, trečioji – Piemenų, o ketvirtoji – Angelų. Adventas, tai metas kada tiesiame gerumo, meilės, paguodos, atleidimo, draugystės takelius. Vaikai nuo degančios žvakės tiesė raudonos spalvos juosteles, tai simbolizavo takelius. Uždegė mažą žvakelę. Toliau vainiką pynėme iš žaliuojančių eglės šakučių. Puošėme kankorėžiais, mandarinais, saldainiais. Pasidžiaugėme nupintu ir papuoštu vainiku. Vaikus apdovanojome mažais angeliukais – gerų darbų simbolais. Atrišome advento kalendoriaus pirmąjį maišelį, kuriame buvo saldainiukai. Dėkojame visiems šventės dalyviams. Ačiū.

Auklėtojos Danina ir Daiva

Popietė ,,Augu sveikas ir žvalus“

Lapkričio 30d. ,,Boružiukų“ grupėje vyko popietė ,,Augu sveikas ir žvalus“. Į grupę atšuoliavo ,,Kiškis Sveikuolis“, jis pakvietė vaikus nukeliauti į stebuklingą sveikatos šalį. Kelionę pradėjo traukinuku – Nuku, pirmoje stotelėje –mankštinosi, antroje – virė pačią sveikiausią ir skaniausią košę pasaulyje, trečioje – piešė nematomą paveikslą ant draugo nugaros, o ketvirtoje, paskutinėje stotelėje – vaišinosi sveikuoliškomis kiškio vaišėmis. Šios popietės tikslas: grūdinti vaikų organizmą, suteikti žinių apie sveiką gyvenseną, aktyvų, saugų judėjimą ir žvalią nuotaiką.

,,Boružiukų“ grupės auklėtoja Aušra Valterienė

Knygelių pasaulyje

Grupės „Boružėlė“  vaikučiai nors ir nedidukai, tačiau mėgsta sklaidyti, žiūrėti knygutes. Ypač patinka knygelės su spalvotais piešinukais ir garsinėmis iliustracijomis. Lapkričio 14 d. vaikai  apsilankė mokyklos bibliotekoje. Čia mus sutiko bibliotekininkė Vilma, kuri mažyliams papasakojo apie knygutes, kaip reikia jas vartyti, skaityti,  kokių taisyklių laikytis. Vaikai  apžiūrinėjo spalvotas knygutes ir  mokėjo jas „skaityti“. Juk skaityti galima  iš piešinukų ir iliustracijų. Puikiai sugebėjo pasakyti kur pasaka  „Undinėlė“, „Raudonkepuraitė“, „Pasaka apie Kalėdas“. Labai atidžiai vaikai klausė bibliotekininkės sekamos pasakos „Meškis ir žąsis“, o kai knygutės iliustracijas  matai dideliame ekrane, tai įspūdis didžiulis. Nuoširdus ačiū mokyklos bibliotekininkei Vilmai už šiltą,  įdomų pasakojimą ir dovanas.

Grupės „Boružėlė“  auklėtoja Palmira Akramienė

Senelės darže užaugo ropė

Spalio 23 dienos rytą „Drugelio“ grupės vaikai susirinko į rudenėlio šventę. Visi pasipuošė daržovių ir pasakos „Ropė“ personažų karūnomis. Šventė prasidėjo smagia dainele apie ropę. Senelė vaikus pakvietė užimti vietas darže. Ji papasakojo apie daržoves, jų naudą sveikatai. Vaikai atsakinėjo į klausimus. Viduryje daržo augo didelė ropė. Apie šitą daržovėlę ir pasekė pasakėlę. Senelio, senelės, anūkėlės, šuniuko, kačiuko, pelytės ir visų daržovių jėga ropė buvo išrauta. Žaidė žaidimą, šoko linksmą šokį. Valgė obuolių pyragą, gėrė sultis.

„Drugelio“ grupės auklėtoja Danina Dabulskienė

„Drugelio“ grupės vaikučiai prisiminė ir pagerbė mirusiuosius

Spalio pabaiga, lapkričio pradžia – didelių pokyčių metas. Šiuo laikotarpiu medžiai meta savo pageltusių lapų skraistes, gamta tampa liūdna ir nebyli, pasirengia žiemos sąstingiui ir rimčiai. Kasmet rudenį minime ir pagerbiame mirusiuosius. Ar reikia šią šventę minėti kartu su vaikais, ar reikia, kad jie suvoktų tą liūdesį, patirtų tai, ką patiria suaugusieji, lankydami ir tvarkydami išėjusių artimųjų kapelius? Mes manome, kad taip. Nors dažnai sakoma, kad darželyje  veiklos turi būti linksmos, smagios. „Drugelio“ grupės ugdytiniai su auklėtojomis Liudvina, Danina ir auklėtojos padėjėja Sandra prisiminėme džiaugsmo ir liūdesio spalvas,  linksmą  ir liūdną nuotaiką, tai atsispindėjo vaikų darbeliuose. Kalbėjomės  apie gyvus ir mirusius vaikų artimuosius, klausėmės apie jų nuveiktus darbus, paliktus atsiminimus ar daiktus. Vėlinių diena – galimybė visa tai prisiminti. Galiausiai lankėmės kapinėse ir uždegėme žvakutes ant nelankomų ir galbūt artimųjų pamirštų kapų. Žvakutes uždegėme ir prie paminklo žuvusiems už Lietuvos nepriklausomybę. Mes manome, svarbiausia yra tai, kad prisimindami šviesiausias ir geriausias akimirkas su Amžinybėn išėjusiais šeimos artimaisiais, vaikus ugdome ir kreipiame dvasingumo ir tikėjimo gėriu link. Kasmet, kai ruduo nubarsto takus spalvotais lapais, ne tik ant kapelių, bet ir mažose širdelėse įsižiebia ir ilgai negęsta šviesi ugnelė.

„Drugelio“ grupės auklėtoja Liudvina Baldauskienė

Boružiukai kuria

Ikimokyklinio amžiaus vaikams patinka visa tai, kas žaisminga, linksma, įdomu. Vaikų kūrybiškumas atsiskleidžia jiems stebint ir viską išmėginant. Keletas akimirkų iš grupės „Boružėlė“ vaikučių kūrybiškumo ugdymo netradicinėje aplinkoje ir įvairiais metodais.

                                                                                      Grupės auklėtoja Palmira Akramienė

Rudens gėrybių  mandala

   Rugsėjo 25-29 d. ikimokyklinio ugdymo grupės „Boružėlė“ vaikai dalyvavo respublikiniame kūrybiniame projekte „Rudens mandala“.  Vaikai kartu su tėveliais rinko rudens gėrybes (vaisius, daržoves, uogas) ir atsinešė į grupę. Auklėtoja Palmira su vaikučiais kalbėjo apie rudenį, rudens derlių, daržovių naudą sveikatai. Grupėje ant stalo puikavosi atsinešti moliūgai, morkos, pomidorai, bulvės, česnakai, svogūnai, paprikos, saulėgrąžos, obuoliai, kriaušės, vynuogės. Ikimokyklinukams teko liečiant, uodžiant, atspėti dėžutėje po balta staltiese paslėptas daržoves. Jas ragavome, išrinkome skaniausias daržoves. Jomis tapo- morka, agurkas. Taip pat išsiaiškinome kas iš vaikų grupėje labiausiai mėgsta valgyti daržoves. Tai- Aidas, Arnas, Ignas, Rokas. Iš vaikų, auklėtojos Palmiros ir auklytės Gintarės suneštų rudens gėrybių lauke dėliojome mandalą. Smagu kai toks turtingas ruduo.

                                           „Boružėlės“ grupės auklėtoja Palmira Akramienė

2016-2017 m. m.

Joninės „Boružėlės“ grupėjė

Darželio grupės „Boružėlė“ vaikai birželio 23 d. šventė Jonines. Šventė- pramoga labai svarbi, nes grupėje turime Jonuką. Auklėtoja Palmira iš pievų ir laukų priskynė daug gėlių ir žolelių, kurios per Jonines turi stebuklingų galių. Nukeliavus į pievą, vaikai buvo supažindinti su Joninių švente. Aptarėme, kad dabar yra pati trumpiausia naktis ir pati ilgiausia diena. Susėdę ratu ėmėme pinti vainikus ir kalbėjome apie stebuklingą naktį, laužus, tik tą naktį pražystantį paparčio žiedą. Darbo turėjome visi. Auklėtoja  Palmira ir auklytė Gintarė pynė vaikinus, rišo puokštes, vaikai- laikė siūlus, žirkles, padėjo išskirti gėlytes, surasti paparčio lapus susimaišius su kitais žolynais, juos laikyti. Smagu grįžti į grupę pasipuošus lauko gėlėmis ir žolynais.

Ikimokyklinio ugdymo grupės „Boružėlė“ auklėtoja Palmira Akramienė

Apsikabink su visa Lietuva “Taikos glėbys“

Birželio 1 d., Tarptautinę vaikų gynimo dieną, visoje Lietuvoje vyko akcija  APSIKABINK su visa Lietuva “Taikos glėbys“ . Šis renginys vyko ir Skaudvilės gimnazijos darželyje. „Drugelio“ grupės vaikai darė atvirukus – kvietimus, kuriais kvietė tėvelius dalyvauti akcijoje. Drauge su „Boružėlės“ grupės auklėtoja Palmira buvo papuoštos durys, pakabintas skelbimas, kviečiantis tėvelius prisidėti prie akcijos, ir tą pačią dieną, 20 val. drauge su kitais Lietuvos žmonėmis APSIKABINTI vardan vaikų ir jų taikios ateities. Akcija puikiai pavyko. Labai dėkoju tėveliams ir kolegėms, kurie prisidėjo ir palaikė šią gražią idėją. Manau akciją kartosim kitais metais, suburdami dar didesnį būrį dalyvių. Akcijos akimirkos https:// www.facebok.com/ TaikosGlebys.

„Drugelio“ grupės auklėtoja Liudvina Baldauskienė

Paukšteliams parskridus…

Nuo kovo 27 iki balandžio 5 dienos  Skaudvilės gimnazijos ikimokyklinėje  grupėje „Bitutė“ vyko projektinė savaitė. Projektinės savaitės tikslas: susipažinti su sugrįžtančiais paukščiais iš tolimųjų kelionių, su pavasariu, kuris jau keliauja per žemę. Paukščiai ant savo sparnų parnešė šilumą. Vaikučiai visą savaitę mokėsi žaidimų, eilėraščių, dainelių, ratelių apie paukščius. Minė mįsles, piešė ir aplikavo paukščius. Balandžio 5 d. šventiniame rytmetyje vaikučiai dainavo, šoko, klausėsi paukščių pamėgdžiojimų, žaidė. Vaikai tikrai myli paukštelius, džiaugiasi jų sugrįžimu, todėl padovanojo jiems naujus namelius – inkilėlius.

„Bitutės“ grupės auklėtoja Lina Grybaitė

Užgavėnės

 Vasario 28 d. priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo grupių vaikai kartu su auklėtojomis dalyvavo Užgavėnių šventėje. Šventę organizavo ir vedė priešmokyklinio ugdymo grupių auklėtojos Lina ir Violeta, joms talkino mokytoja Vidmunda ir ikimokyklinio ugdymo grupių auklėtojos.

Kalėdinė eglutė

Priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo grupės vaikučiai lydimi auklėtojų ir tėvelių gruodžio 23 dieną susirinko į aktų salę, kur vaikučiai susitiko su Kalėdų seneliu. Šventės pradžioje visus pasveikino gimnazijos direktorius. Priešmokyklinukai su savo mokytojomis Violeta ir Lina bei keliomis mamytėmis parodė programėlę, pamokė žaidimų. Toliau vaidino patys mažiausieji „Boružiukai“, „Drugeliai“ ir „Bitutės“. Visi šoko ratelyje, žaidė kartu su Kalėdų seneliu. Didžiausias džiaugsmas buvo – Kalėdų senelio dovanos.

Adventinė popietė

Supinsim advento vainiką

Iš visžalės eglės šakelių.

Kiekvienai savaitei paskirsim

Po šiltą žvakelės liepsnelę.

Laikas, kada  visi ruošiasi didžiausiai metų šventei kūdikėlio Jėzaus – pasaulio išganytojo gimimo dienai vadinamas Adventu. Tai susikaupimo ir laukimo metas. Mažiesiems ši šventė labiau asocijuojasi su Kalėdų Senelio laukimu, eglutės puošimu bei dovanomis.

„Drugelio“ grupės vaikučiai irgi to labai laukia ir nuoširdžiai ruošiasi. Gruodžio 1 d.  vyko šventė “Adventinės žvakelės šiluma“. Jos metu ugdytiniai buvo supažindinti su pagrindiniais Advento atributais, jo papročiais, tradicijomis. Pynėme Advento vainiką, kiekvienas vaikas uždegė savo žvakelę, „Gerumo medį“ papuošė angelėliais, atrišo Advento kalendoriaus maišelį, kuriame slėpėsi saldi staigmena. Vaikučiai deklamavo, dainavo. Galiausiai sėdome prie tradicinio vaišių stalo.

Dėkoju šventės svečiams ir kolegėms – Daninai, Vidmundai, auklėtojos padėjėjai Sandrai, už pagalbą ruošiantis šventei. Ačiū!                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   „Drugelio“ grupės auklėtoja  Liudvina Baldauskienė

Duonutės kelias

Lapkričio mėnesį visą savaitę „Bitutės“ grupėje vyko projektas „Duonutės kelias“. Vaikai susipažino, kaip duonutė atkeliauja pas mus ant stalo. Žiūrėjo edukacinį filmuką, kaip maišoma ir kepama duona. Patys rankutėmis pilstė rugius į savo nulipdytas puodynaites, maišė ruginius miltus. Piešė duonos kepaliukus. Klausėsi pasakų apie duoną. Sužinojo, kokius darbus reikia atlikti norint išsikepti duonelę. Mokėsi patarlių apie duoną.

Projektą užbaigė švente „Duonutės kelias“. Renginys prasidėjo auklėtojos pasakojimu „Istorija apie duonutės kelią“. Kokius išbandymus patiria grūdas, kol išdygsta ir subręsta. Vaikučiai šoko lietuvių liaudies ratelius. Deklamavo eilėraščius apie duoną. Dainavo daineles pritariant muzikos vadovei Vidmundai  Liekytei. Prisiminė patarles apie duoną ir darbelius, kuriuos reikia padaryti, kol duonelė atkeliauja ant mūsų stalo. Čiupinėjo šiaudų kūlį.

Šventę užbaigė ragaudami naminę duoną ir gurkšnodami duonos girą.

Dėkoju už pagalbą muzikos vadovei Vidmundai ir mokytojai padėjėjai Renatai.

Auklėtoja Daiva Kasputienė.

Lapai krenta, sukasi ratu

2016 m. spalio 12 d. mažuosius grupės „Boružėlė“ vaikučius aplankė Lapų karalienė (auklėtoja Palmira Akramienė). Vaikai susipažino su rudeniniais lapais, jų spalvomis. Lapų karalienės pagalba, mažieji net pamėgino netradiciškai (siūlais) nuspalvinti nuliūdusį lapelį. Žaidė įvairius žaidimus, šoko lapų suktinėlį. Daug džiaugsmo vaikams suteikė Lapų karalienės dovanos sudėtos į didžiulį lagaminą (kankorėžiai, gilės, kaštonai). O iš jų galima padaryti ne tik šypsenėlę, bet ir daug kitų įdomių darbelių, dėlionių.  Mažieji krykštavo, nes galėjo pasimaudyti lapų lietuje, pasivaišinti lapeliais – sausainiais.

Dėkoju auklėtojai Rasai Šiurienei, muzikos vadovei Vidmundai Liekytei, auklytei Gintarei Užkuraitienei už pagalbą ruošiantis šventei.

Grupės „Boružėlė“ ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Palmira Akramienė

Susitikimas su Amsiumi

Rugsėjo 29 d. ikimokyklinio ugdymo grupėse lankėsi policijos bičiulis Amsius. Kartu su juo atvyko bendruomenės pareigūnės Raimonda Žvynakienė ir Judita Sadauskytė. Amsius bendravo su vaikučiais. Pareigūnės įteikė dovnėlę – mažą policijos draugą Amsių.

Auksinio moliūgo šventė

2016 m. rugsėjo 28 d., „Drugelio“ grupės auklėtoja Danina Dabulskienė sukvietė vaikučius į „Auksinio moliūgo gimtadienį“. Auklėtojai talkino auklėtoja Liudvina Baldauskienė, auklėtojos padėjėja Sandra Norkienė bei darželio muzikos vadovė Vidmunda Liekytė.

Vaikučiai turtino žinias apie rudenį, jo gėrybes. Auklėtoja papasakojo apie draugus ir draugystę, mokė mandagaus elgesio. Vaikučiai žaidė, dainavo. Po to ragavo iš daržovių pagamintų valgių ir gėrimų. Visiems buvo linksma ir įdomu.

Dėkojame auklėtojai Daninai už įdomią šventę.

„Drugelio“ grupės tėvų susirinkimas

Rugsėjo 14 dieną „Drugelio“ grupės auklėtojos Liudvina Baldauskienė ir Danina Dabulskienė sukvietė vaikučių tėvelius į susirinkimą. Jame dalyvavo gimnazijos direktorius Nerijus Jocys, sveikatos priežiūros specialistė Aušra Bernotienė ir pavaduotoja Irena Pudžiuvienė. Auklėtojos, sveikatos priežiūros specialistė kalbėjo apie ugdymą, bendrą tvarką, priminė kai kuriuos Sutarties punktus. Buvo akcentuojama vaikų sveikata bei kaip elgtis ligos atveju. Direktorius ir pavaduotoja atsakė į klausimus ir kt.

 

„Boružėlės“ grupės tėvų susirinkimas

Rugsėjo 15 dieną vyko „Boružėlės“ grupės tėvų susirinkimas, kuriame dalyvavo ir sveikatos priežiūros specialistė Aušra Bernotienė bei pavaduotoja Irena Pudžiuvienė. Susirinkimo metu auklėtoja Palmira Akramienė kalbėjo apie vaikučių ugdymą, rodė kokias priemones naudoja ir kt. Sveikatos priežiūros specialistė kalbėjo apie bendrą tvarką bei švarą, priminė kai kuriuos sutarties punktus. Pasidžiaugta vaikučių padaryta pažanga, pasidalinta mintimis auklėjimo klausimais.