Edukacinė išvyka į Vilnių

Lapkričio 21 dieną 10 klasės mokiniai, vadovaujami rusų kalbos mokytojos Virginijos Ivoškienės ir anglų kalbos mokytojos Genovaitės Simanauskienės, vyko į Vilnių į pažintinę edukacinę kelionę ,,Lietuvos lankytinos vietos“. Pirmiausia moksleiviai nuvyko į Pūčkorių pažintinį taką, esantį rytinėje Vilniaus miesto dalyje. Mokiniai norėjo pamatyti Pūčkorių atodangą – vieną įspūdingiausių ir aukščiausių atodangų Lietuvoje, kurios aukštis  65 metrai, plotis – 260 metrų. Pūčkorių atodanga 1974 metais paskelbta gamtos paminklu. Po to mokiniai aplankė Literatūrinį A. Puškino muziejų, kuris įsikūręs Markučių dvaro sodyboje. Su žymiausio rusų poeto A. Puškino biografija ir jo kūryba mokiniai jau buvo susipažinę per  rusų kalbos pamokas. Ekskursijos vadovė Julija labai vaizdingai papasakojo dar daug įdomių faktų iš poeto gyvenimo, mokiniai galėjo pamatyti autentiškus poetui ir jo giminei priklausiusius daiktus, sužinoti apie A. Puškino ryšius su Lietuva.  Pats A. Puškinas nėra buvęs Lietuvoje, tačiau šiame dvare gyveno poeto jaunesnysis sūnus Grigorijus su žmona Varvara. Čia pat , greta esančiose kapinaitėse, jie ir palaidoti. 1906 m. šalia dvaro sodybos buvo pastatyta Šv. Varvaros koplyčia. Vilniuje esančioje Šv. Paraskejevos cerkvėje buvo pakrikštytas A. Puškino prosenelis Ibrahimas Hanibalas. Mokiniai sužinojo, kad A. Puškinas žavėjosi ir anglų kalba, nors tuo metu tarptautinė bendravimo kalba buvo prancūzų. Anglų kalba poetas pradėjo domėtis tremtyje ir savarankiškai ją išmoko, net galėjo originalo kalba skaityti Baironą, Šekspyrą. Jo bibliotekos knygų sąraše yra  ir ,,Nauji rusiški – angliški pasikalbėjimai“. Vėliau mokiniai nuvyko į Vilniaus TV bokštą. Pagal aukštį jis yra 8-as Europoje ir 26-as pasaulyje. Pirmiausia jie pažiūrėjo filmą apie bokšto istoriją, apie Sausio 13-osios įvykius. Liftu pakilo į besisukančią apžvalgos aikštelę, kuri yra 165 m aukštyje esančioje TV bokšto žiedinėje dalyje – 19-ame bokšto aukšte (55-ame aukšte lyginant su daugiabučiais pastatais). Buvo gražus giedras oras, todėl pro restorano ,,Paukščių takas“ langus atsivėrė įspūdinga Vilniaus miesto panorama. Galiausiai moksleiviai aplankė urbanistikos paminklą – barokinį Vilniaus senamiestį.  Jame yra daug katalikų, liuteronų ir stačiatikių bažnyčių, gyvenamųjų  namų, kultūros ir architektūros paminklų, muziejų. Mokiniai turėjo galimybę prisiliesti prie Lietuvos etnokultūros, susipažinti su įvairiais architektūros stiliais. Mokiniai liko patenkinti edukacine išvyka, sužinojo daug naujo apie savo šalį, patyrė puikių emocijų. Grįždami dainavo lietuviškas, rusiškas bei angliškas dainas, dalijosi įspūdžiais.

Užsienio kalbų metodinės grupės pirmininkė Virginija Ivoškienė