Europos kalbų dienos Protmūšis

Ne žemės derlumu, ne drabužių skirtingumu, ne šalies gražumu, ne miestų ir pilių tvirtumu gyvuoja tautos, bet daugiausia išlaikydamos ir vartodamos savo kalbą

(M. Daukša)

Rugsėjo 26 dieną Tauragės r. Skaudvilės gimnazijoje įvyko jau tradiciniu tapęs renginys, skirtas Europos kalbų dienai pažymėti. Šiais metais buvo organizuotas ,,Europos kalbų dienos Protmūšis‘‘. Šventę pradėjo gimnazijos direktorius Nerijus Jocys ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ligita Visockienė. Jie pasveikino gausiai susirinkusius svečius, palinkėjo sėkmingo konkurso. Renginį vedė gimnazijos prezidentė Gabija Žalandauskaitė ir IV gimnazinės klasės mokinys Liudvikas Griškus. Susirinkusius dalyvius prieš konkursą pasveikino gimnazijos folklorinis ansamblis ,,INKSTILIUKS‘‘, vadovaujamas lietuvių kalbos mokytojos Rasos Bartkuvienės. Buvo atliktos dvi dainos žemaičių tarme.

Protmūšyje dalyvavo 13 komandų iš Tauragės, Raseinių ir Kelmės rajonų mokyklų. Kiekvieną komandą sudarė  4 mokiniai iš vienos mokyklos. Komandoms buvo pateikti klausimai, į kuriuos dalyviai turėjo atsakyti per vieną minutę. Nuskambėjęs garsas reiškė užduoties sprendimo pabaigą. Lapelius su pažymėtu atsakymu nedelsiant paimdavo  asistentai ir nunešdavo komisijai. Klausimus dalyviai ir žiūrovai galėjo matyti skaidrėse ir pateiktuose lapeliuose, kur komandų nariai turėjo  pažymėti savo pasirinktą variantą. Teisingus atsakymus mokiniai galėjo pamatyti ekrane  tuojau  po atliktos kiekvienos užduoties. Po 13 – tos užduoties buvo padaryta trumpa pertraukėlė, kurios metu IV gimnazinės klasės moksleiviai Jorūnas Dobilas ir Eridanas Šilimaitis atliko nuoširdžią rusišką dainą ,,Topoliai‘‘. Buvo pateikta dar 13 klausimų. Atlikus visas užduotis, komisija skaičiavo surinktus balus. O kad neprailgtų laukti rezultatų, Skaudvilės gimnazijos dvyliktokai dar sušoko nuotaikingą lietuvių liaudies polką.

Komisija, kurią sudarė keturių mokyklų mokytojai, paskelbė rezultatus. I – ąją vietą iškovojo Tauragės Žalgirių gimnazija, II – ąją vietą – Raseinių r. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazija, o III – iomis vietomis pasidalino Kelmės Jono Graičiūno gimnazija ir Tauragės ,,Versmės“ gimnazija, surinkusios vienodą balų skaičių.

Nugalėtojai ir visos dalyvavusios komandos buvo apdovanotos Tauragės r. Skaudvilės gimnazijos Padėkos raštais, kuriuos įteikė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rasa Šiurienė. Svečiai nusifotografavo, pasivaišino arbatėle, pabendravo su draugais. Mokiniai liko patenkinti renginiu, patyrė daug gerų emocijų.

Renginį ruošė ir organizavo lietuvių, anglų ir rusų kalbos mokytojos ir jų mokiniai, jiems nuoširdžiai talkino gimnazijos administracija. Labai dėkojame visiems už kruopštų ir nuoširdų darbą, dalyvavimą, visokeriopą pagalbą.

Skaudvilės gimnazijos Kalbų metodinė grupė